V dalším mistrovském utkání fotbalové Gambrinus liga se představí FK Mladá Boleslav dnes, v sobotu 19. března od 16 hodin, na hřišti Slovanu Liberec. A mají co napravovat! V minulém kole ztratili všechny body na ostravských Bazalech.

Proti Mladé Boleslavi bude mít Liberec čtvrtý jarní pokus vstřelit gól a získat první body, neboť před tím prohrál v Jablonci 0:3, doma se Slavií 0:2 a v Příbrami 0:1. Pro Mladou Boleslav to je podobně nepříznivá situace, jako před utkáním v Ostravě.

Boleslavský trenér Karel Stanner zná: „Hrát jen poločas, je málo, k výhře v Liberci je potřeba hrát celý zápas podobně, jako druhý poločas proti ostravskému Baníku.“ Boleslavský kouč očekává, že v hledišti bude plno libereckých i boleslavských příznivců a utkání bude mít vynikající atmosféru.

Z třinácti dosavadních utkání vyhrála Boleslav šestkrát, Liberec pětkrát a nerozhodně se hrálo dvakrát při celkovém skóre 26:24 v boleslavský prospěch.

Ani v jednom utkání se nestalo, že by diváci neviděli gól. Mimořádná střelecká potence duelů boleslavských a libereckých fotbalistů je doložená prostým faktem, že průměr na jedno utkání činí téměř čtyři (přesněji 3,846) góly.

Do liberecké branky nejvíce gólů z boleslavských fotbalistů nastřílel Marek Kulič. Postrachem boleslavské branky z libereckých hráčů je především Jan Nezmar s pěti góly. Druhým nejčastějším pokořitelem boleslavské defenzívy byl Andrej Kerič se třemi góly, který však již kope za pražskou Spartu.