Lhota se rozjela – slaví druhou výhru v řadě

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ – Osmé kolo okresního přeboru žádné velké překvapení ve výsledcích nepřineslo. Elitní pětice celků si shodně připsala po třech bodech a pomalu začíná odskakovat zbytku startovního pole.

20.10.2017

Okresní přebor: Chotětov - Bezno.Foto: Kateřina Straková

Vedoucí Chotětov zvládl derby s Beznem bez větších komplikací. Už v sedmé minutě otevřel skóre zápasu Rusiňák, ale po vedoucím gólu nepřišla ze strany domácích drtivá smršť, nýbrž oboustranná holomajzna. Po důrazné domluvě v kabině už ale domácím jednoznačně patřila druhá půle. Chotětov měl míč na svých kopačkách a začal proměňovat i šance. Nakonec z toho byla výhra 4:0 a to ještě Bezno od většího debaklu uchránil brankář Stýskal. Kněžmost si před více jak stohlavou návštěvou poradil s Kosořicemi. Hrál se oboustranně pohledný fotbal, ve kterém byli domácí hráči efektivnější v zakončení a připsali si zaslouženou výhru 3:0. V závěru zápasu ale přišli o zbytečně vyloučeného Martina Moce, který druhou žlutou kartu inkasoval za nerespektování vzdálenosti při rozehrání standardky.

Bakov vyhrál stejně jako Kněžmost 3:0, avšak na horké půdě v Kostelním Hlavně. Domácím patřil vstup do utkání, pak už ale byli po celý zápas horším týmem. Hosté byli běhavější a fotbalovějším týmem, a tři body si tak odváží zaslouženě. „Zápas byl výborně zvládnutý po taktické stránce, domácí mužstvo jsme přehráli po kombinačních akcích po stranách hřiště. Za celý zápas jsme je nepustili k žádné gólové akci. Naše kluky musím pochválit za koncentrovaný výkon po celé utkání, osvědčili se i hráči z lavičky,“ hlásil spokojeně kouč Bakova Jaroslav Kamenický.

V Doubravě byl hostující Zdětín v prvním poločase lepším týmem, přesto prohrával o jednu branku. Po přestávce Doubrava přidala na obrátkách a zvýšila i svůj náskok. Sympaticky hrající nováček dokázal v závěru dvakrát snížit, ale na body to nestačilo. Vyhrávání jakoby zachutnalo fotbalistům Dlouhé Lhoty. Ti se v minulém kole dočkali po roce vítězství a o týden později dokázali navázat dalším. S Řepovem se hrál vyrovnaný zápas, domácí ale byli efektivnější ve střelbě.

Do Lhoty navíc dorazila i solidní divácká návštěva, která může být po měsících strádání konečně potěšena. Do Kropáčovy Vrutice přijela Bělá a v prvním poločase nepadl ani jeden gól. Po přestávce to byli domácí, kdo přidal na tempu a za svou snahu byli odměněni dvěma góly, které znamenaly tři body. V souboji dvou béček přestřílely Rejšice Kosmonosy. V jediném nedělním utkání sice hosté vedli ve 24. minutě už 2:0, ale pak začal řádit domácí David Zikmunda. Do poločasu dokázal snížit a po přestávce se dalšími dvěma brankami podílel na rejšické kanonádě, která se zastavila až na číslici pět.

Okresní přebor – 8. kolo

Kropáčova Vrutice – Bělá 2:0 (66. Havelka, 81. Novák), Kostelní Hlavno – Bakov 0:3 (36. a 79. P. Vitmajer, 30. Říha), Dlouhá Lhota – Řepov 3:1 (7. a 86. Brodský, 82. L. Zdobinský – 90. Podzimek), Kněžmost – Kosořice 3:0 (34. Kastner, 47. M. Moc, 57. Šrytr), Doubrava – Zdětín 3:2 (43. a 79. Nedošetko, 47. Bárta – 72. a 86. Kubík), Chotětov – Bezno 4:0 (7. Rusiňák, 71. Nežerka, 78. O. Souček, 82. Vávra), Rejšice B – Kosmonosy B 5:2 (39., 52. a 82. Zikmunda, 49. Jaroš, 77. Korejza – 12. Král, 24. Beran).

Petr Fencl, Jaroslav Bílek

20.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli požáru motorestu byly uzavřeny pumpa i dálnice

Miroslava Jouzová - knihovnice, historička, baráčnice.

Miroslava Jouzová: Nejvíce mě baví spojovat

Autobusovému dopravci chybí přes deset řidičů

Mělnicko – Autobusová doprava se hroutí. ČSAD Střední Čechy má málo řidičů a čím dál tím více se projevuje, že chybí jejich zálohy. Někdy se stává, že autobusová linka na svou trať ani nevyjede. Není totiž nikdo, kdo by mohl narychlo zaskočit.

S rezervními trenéry uhráli doma jeden bod

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Mladé Boleslavi prožili perný sváteční den. Ráno byl odvolán hlavní kouč Patrik Augusta a do podvečerního zápasu proti Hradci tak tým vedli jeho dosavadní asistenti Viktor Ujčík a Boris Žabka. „Patrik měl ráno schůzku na vedení. Poté přišli do kabiny a oznámili to nám asistentům, že na devadesát procent na zápas ještě nový trenér nebude a zápas povedeme my,“ popisoval dopolední hektiku trenér Viktor Ujčík.

Alkohol nepatří ani k ještěrce

Mladá Boleslav – Kdyby nerozsypal palety, možná by to mohlo být ještě horší. Muži za volantem ještěrky hrozí až rok vězení.

Augusta v Boleslavi končí, proti Hradci povedou tým asistenti

Mladá Boleslav – Čtvrtá porážka z posledních pěti zápasů, navíc na půdě posledního, a propad extraligovou tabulkou na tři body od jejího dna. Důvody, proč se vedení Bruslařského klubu rozhodlo jednat a v pátek ráno odvolalo z funkce trenéra Patrika Augustu.