Kromě Benátek a Dobrovice, které si musely o týden přípravu prodloužit, hrály další celky Mladoboleslavska další přípravná utkání. Pro celky krajského přeboru a I. A šlo o generálku na ostré jarní boje, I. B třída a okresní soutěže si ještě počkají.Tým Dlouhé Lhoty generálku nehrál. „Měli jsme relax před startem sezony," hlásil záložník Jiří Volf, který je ve Lhotě na hostování z Pěčic.

Bakov – Železný Brod 0:1
Maryškovi svěřenci měli před ostrými jarními boji naordinovaných pět přípravných zápasů. Kvalita soupeřů měla mít vzestupnou tendenci až do tohoto třetího testu. Dostaveníčko opět na neutrální umělé trávě tentokrát v podkrkonošské Lomnici nad Popelkou si dal Bakov s účastníkem libereckého krajského přeboru, v minulosti dokonce divizním celkem.
Jenže Železný Brod však od loňské sezony prochází hráčskou krizí a skláři tápou. V ohrožení sestupem není jen první tým, ale i rezerva (I. B třída) a krajský dorost. A do vzájemného sobotního duelu zdaleka nenastoupil v kompletní sestavě. Zranění či jiné důvody vedly k absenci několika hráčů oproti například přáteláku s Rejšicemi, který Brod první únorovou sobotu ovládl výsledkem 3:1.
Přesto všechno trenér Bakova Maryška byl s prověrkou spokojený, byť neskončila vítězstvím a nepodařilo se týmu skórovat. Blízko ke gólu měl po jediné bakovské střele za první poločas Hammer. Ale v těžké pozici pouze probudil brodského brankaře. Ten na rozdíl od dopoledního přáteláku, ve kterém nastoupil v útoku, se nemusel příliš hýbat. Jediná branka zápasu padla ihned v úvodu. V desáté minutě vyslaný trestný kop do vápna zblízka poslal za Loudova záda brodský hráč, kterému nešťastně připravil pozici stoper Karel Pilz. Při neúčasti Zajíčka nastoupila posila z Kláštera ve stoperské dvojici s Reslem.
Ve druhém dějství na obou stranách přibily šance. Asi největší měl po náběhu za obranu Špringer. Jenže včasné gólmanovo vyběhnutí mu nedalo příliš prostoru na přípravu a vyslaný lob skončil mimo branku.
Bakov I. poločas: T. Louda – Brož, Pilz, Resl ml., Nagy – Vávra, Frelich, Hammer, Špringer, Kendík – Mlynka. II. poločas: T. Louda – Brož, Pilz, Resl ml. (65. Nagy), Hozák – Vávra (65. Mlynka), Frelich, Vitmajer, Špringer, Kendík – M. Louda.

Chotětov – Hrubý Jeseník 4:5
Vyrovnané utkání sehrál Chotětov s týmem okresního přeboru Nymburska. Chotětovští byli sice v zápase lepší v prvním poločase, který vyhráli 4:2. Hosté naopak ovládli hřiště po změně stran a dokázali výsledek zápasu otočit.
Branky: P. Kern 2, Souček, J. Bůžek.

Mimoň – Bělá 1:5
Domácí v kombinované sestavě B týmu a dorostu od začátku nestačili fotbalovějším hostům. Bělá po úvodním zastřelování udeřila ve 25. minutě – po centru skóroval Martin Toman. Do poločasu následovaly další branky – nejprve se prosadil Barva, pak z přímého kopu Jan Toman a následně Kulczycki. Mezitím střelec první branky neproměnil pokutový kop. V druhé půli se hra vyrovnala, Mimoň dvakrát nastřelila tyč, Bělá jednou. V závěru se oba celky ještě jednou gólově prosadily.
Branky: M. Toman 2, Barva, J. Toman, Kulczycki.
Bělá: J. Verner (Jar. Verner) – Řehořek, J. Toman, Vild, Dlask – Smékal (Kulczycki), H. Špringl, M. Toman, Rokos – Umáčený, Barva.

Strašnov – Seletice 3:2 (1:0)
V utkání sedmého celku boleslavské a šestého nymburské III. třídy byla na obou stranách patrná nerozehranost, kvalitě zápasu nepřispěl ani těžký terén. Domácí šli do vedení brankou Soumara, poté pár šancí pochytal domácí brankář. Ve druhé půli zvyšoval na 2:0 Sluka. Na snížení hostů reagoval svou druhou brankou Soumar. Hosté už poté pouze korigovali na konečných 3:2.
Branky: Soumar 2, Sluka.
Strašnov: Berger – Matuna – Müller, Kubín, Pitrmoc – Knotek, Míchal, T. Prskavec, Rychtera – Scháněl, Soumar. (Novák, Sluka, Strach). Navíc hostům domácí zapůjčili Krejčíka a Netušila.

Akuma – Skalsko 2:1
Na Pastelce se za Akumu dvakrát prosadil Hlaváček, který nejprve využil chybné rozehrávky soupeře, ve druhém případě dorážel do branky od břevna odražený střílený centr Strnada. Individuální chyba se narodila i na druhé straně a Skalsko do poločasu snížilo. Pak mohl zkompletovat hattrick Hlaváček, ale hlavou pálil mimo.
Branky: Hlaváček 2 – ?.
Akuma: Niedermertl – Gregor, R. Kohnhäuser, Dvořáček, Houser – Kočí, Bernat, V. Kohnhäuser, Valenta – Hlaváček, Strnad (Skramužský, Gregorovič).

Sporting – Vratislavice 5:0
Boleslavský Sporting absolvoval v rámci soustředění v Českém Dubu přípravu s týmem okresního přeboru Liberecka. Podařilo se mu vyhrát poměrem 5:0. Na vysoké výhře se velkou měrou podílely nové posily Toncar s Boškem, i navrátilci Křepelka se Sedlákem.
Branky: 35. a 45. Křiváček, 13. Boško, 67. Vedral, 82. V. Povšík.

Sporting – Labský Kostelec 2:5
Proti soupeři s krajské I. B třídy držel Sporting v Českém Dubu krok hodinu hry, po níž byl stav 2:2. Pak se ale naplno projevily zkušenosti a kvalita soupeře hrajícího o dvě soutěže výše a ten třemi góly zápas rozhodl.
Branky: 42. Boško, 51. Vedral – 4., 30., 65., 67. a 71.

Jivina – Katusice 6:2
V Mimoni byli hráči Jiviny fotbalovější svého soupeře a také efektivnější v proměňování šancí.
Branky: Nedvěd 3, Drašnar, Matoušek, Hasala – Štěpán, Knot.

Doubí – MSK 2:1 (0:1)
Branka: Jíra.

Horky – Kunratice 4:3
Zásada – Horky B 7:3

O nastavených generálkách na sezonu fotbalistů ČFL z Benátek a Dobrovice a také o plánované poslední přípravě Rejšic jsme informovali už v pondělí.

Hradec Králové – Dobrovice 4:0Branky: 31. a 83. Zorvan, 51. Trubač, 68. Bederka. Dobrovice: Bartoš (46. Drápala) – Novák (46. Váňa), Lukáš, Soběslav, Vajgl (70. Hodač) – Rudolf, Krystan, Osvald, Boček (46. Březina) – Volf, Artěmuk (63. Miškovský).

Benátky – Suchdol 0:4Branky: 47. a 52. Rybařík, 8. Vančura, 16. Hendrych. Benátky: Michňa (46. Sakar) – Jiránek, Karásek, Borovička, Horák (46. Sudek) – Sivrič (60. Mar. Korec), Smetana, Mar. Sedláček (46. Synek), Mich. Sedláček (68. Ansuma), Mbah (46. Ezeala) – Škarecký.

Nymburk – Rejšice 2:2Branky: 13., 30. – 61. vlastní, 70. Zörkler.