Loňská novinka s přestupovým oknem neprofesionálních fotbalistů bez souhlasu mateřského oddílu za tabulkovou cenu má za sebou druhý rok fungování. Od prvního do dvacátého června se tak i letos mohlo přestupovat za tabulkové ceny.

Letos této vloni zavedené možnosti využilo na Mladoboleslavsku 47 hráčů dospělé kategorie. Před rokem jich přitom bylo 102.

A kdo si do pomyslného nákupního košíku dal ve dvacetidenním termínu nejvíce zboží? Jednoznačně nováček okresního přeboru sestupivší z krajské I. B třídy Dlouhá Lhota. Ta obrazně řečeno nakupovala v mladoboleslavských supermarketech. Tři hráče si totiž vzala ze Sahary, dva pak od koupaliště. Především zásilka z Akumy skrývá hodně zajímavá jména – brankáře Martina Halbicha, útočníka Michala Valentu a univerzála Radka Kučeru. Ty doplní kreativní záložník Milan Hadváb a Dominik Halas z SKP.

SK Rakovník porazil v 29. kole krajského přeboru Zbuzany 8:3.
Do divize míří také Zbuzany, Rakovník se těšil marně

Akuma tak půjde do sezony ve III. třídě oslabená o zmiňované tři borce, s tím ale podle slov končícího trenéra Jakuba Skramužského na Sahaře počítali: „Někteří hráči řekli, že třetí třídu hrát nebudou. Já jim přeji hodně štěstí v novém angažmá. Na Akumě alespoň zůstanou ti praví srdcaři." A přichází i posily. Akuma totiž pro změnu brala v Obrubech, odkud přichází zkušený Radek Tůma s útočníkem Petrem Kopeckým. Z Horek pak přichází další výrazná posila – krajní obránce či záložník Michal Nekola.

Také další sestupující z okresního přeboru nebude moci ve třetí třídě počítat s klíčovou personou. Do Rejšic totiž odchází Bohuslav Jaroš. Jako náhradu za něj, se ale Čechie vytasila s asi největším úlovkem tohoto přestupového okna. Její dres totiž bude oblékat ex-ligista Jan Buryán. Ten splnil svou zdětínskou misi, když tamní FK dostal zpět do okresního přeboru. Teď na něj čeká podobný úkol na kopci nad Jizerou. „Honza bydlí v Čejeticích dvacet metrů od hřiště, takže to je logický transfer," komentoval příchod výrazné posily útočník Petr Plintovič.

Stejný důvod pak přidává předseda Sportingu Michal Bílek ke svým dvěma úlovkům: „Honza Kvapil se přestěhoval do Boleslavi z Bakova, Standa Jakubínský, který s námi už na jaře trénoval, pak z Nemyslovic. Astonku mají za barákem, nebudou muset nikam dojíždět." Stejný důvod pak hlásí u odchodu z Akumy do Března záložník Jan Houser.

Volné přestupy na MladoboleslavskuZdroj: Deník / Bílek Jaroslav

Dva zajímavé „balíčky" pak cestovaly na trasách v nejnižších soutěžích. Do Nové Vsi se z Branžeže stěhuje hned trio opor – společně s Marianem Procem, který se do týmu Ranky vrací to je ještě bratrské duo Krompaských. Jiné bratrské duo a sice Kvajsarových pak po sestupu opouští Skalsko a na jaře bude válet za sousední Katusice ve stejné soutěži.

„Pro mě je rozhodně jedním z top tří přestupů také příchod Jirky Zajíčka z hradišťského áčka do Kněžmosta," komentoval v úterý skončená škatulata kouč rejšického béčka Tomáš Rys.

Další zajímavou posilou je návrat ex-boleslavského Romana Budinského do okresu. Odchovanec FK Mladá Boleslav působil poslední sezony na Nymbursku ve Strakách. Jeho zlákal do týmu nováčka okresního přeboru z Řepova právě jeho trenér z mládežnických kategorii Pavel Klain. Jeho syn Pavel pak mění také dres, nikoliv soutěž. Z Mnichovohradišťského SK, který sestoupil z krajského přeboru, jde do Horek, které právě tam postoupily.

Podlesí - Všenory.
Všechno na Slepičku! Na střelecké krále dřely celé jedenáctky