Okresní fotbalová disciplinárka má za sebou první letošní zasedání a rozhodně se na něm nenudila.

V úvodním kole udělili rozhodčí pět červených karet, nejhůře pak dopadli fotbalisté z Ledec, z jejichž řad se rekrutovali hned dva hříšníci. A odpočinou si delší dobu. Jan Valeš dostal za vulgarity směrem k asistentu rozhodčího třízápasovou stopku, jeho jmenovec Dobruský si odpočine hned pět utkání, a to urážku rozhodčího s následným strčením do arbitra.

Tři zápasy bude Klášteru chybět jeho opora Jakub Horák, který za ukázání jedničky asistentovi na lajně viděl červenou kartu. Zbylí dva hříšníci, Pavel Scheufler z SKP a Miroslav Kraus z Kostelního Hlavna viděli ve svých zápasech červenou kartu po dvou žlutých a mají volno na jeden víkend.

Výši pokuty za odstoupení z okresního přeboru ještě před jeho začátkem už zná také rezerva Pěčic. Ta od disciplinární komise dostala v souladu se sazebníkem z rozpisu mistrovských soutěží sedmitisícový flastr. K tomu je ještě potřeba připočíst tři tisíce korun jako automatický poplatek za postup mimo pořadí. Tento poplatek ale STK pro další sezony zrušila.