Mladá Boleslav si výrazně zkomplikovala boj o Evropskou ligu a to hlavně vinou nepovedené druhé půle.

Zatímco v té první byla Larnace vyrovnaným soupeřem, v té druhé i kvůli horkému počasí na Kypru vůbec soupeři nestačila. O tři góly v boleslavské síti se zasloužil zejména bývalý nizozemský reprezentant Tim De Cler, který byl u všech.

První vybojoval pro Gregoora van Dijka, když ho ve vápně fauloval Tomáš Janíček a sudí nařídil penaltu. Na druhý De Cler nacentroval Gonzálovi Garcíovi a třetí přidal v samotném závěru sám.

„Ten gól v závěru byl úplně zbytečný. Měli jsme si to pohlídat,“ zlobil se trenér Miroslav Koubek. Chyb v obraně ale viděl mnohem více. „Před penaltou tam byly hned dvě a u druhého gólu jsme také nepochopitelně nepokryli hráče. Jsem zklamaný,“ litoval.

Utkání podle něj výrazně ovlivnilo zranění stopera Neuwirtha, který musel už po deseti minutách střídat. „To byl velký zásah do naší hry,“ přiznal Koubek. Neuwirth, který přišel z Plzně na hostování jako náhrada za zraněného Petra Johanu, musel střídal kvůli poraněnému kolenu. „Zatím ale není jasné, zda to je jen nakopnuté, nebo to bude vážnější,“ řekl manažer komunikace Boleslavi Jiří Koros.

OČIMA FANOUŠKA

Stejně jako každý jiný příznivec boleslavského fotbalu jsem se na vystoupení v Evropě, po čtyřech letech, našich hochů moc a moc těšil. Jenže…
…jakmile jsem si celý natěšený pustil televizi, hned mě přešla všechna radost. První půle byla z obou stran všeobecně nudná, o atraktivním fotbalu se moc nedalo hovořit a musím přiznat, že se mi u něj i podařilo usnout. Na klucích bylo vidět, že na takové vedro, jaké jim připravilo počasí na Kypru, nejsou absolutně zvyklí (taktéž mi to ovšem připadalo i u domácího mužstva). Kdybych měl ohodnotit výkon Boleslavi v prvním poločase, podle školního známkování, dal bych našim fotbalistům trojku.

Když jsem však uviděl výkon boleslavských ve druhém dějství bylo mi ještě hůř než při sledování prvního poločasu. Připadalo mi, že kluci vůbec nechtěli hrát a hráčům domácího týmu dělali jen "komparz". Fotbalisté Larnaky oproti tomu byli aktivní, všude byli dříve a hostující tým doslova válcovali. Bolka nehrála fotbal. S tímhle by uspěli maximálně někde v okresním přeboru, a možná ani tam ne… Pakliže bych hodnotil předvedený výkon středočechů ve druhém poločase, neváhal bych dát „kouli“.

Shrnuto podtrženo, ačkoli má Bolka možnost ještě dojem z prvního utkání napravit v odvetě, moc postupu do další fáze nevěřím. Prohráli jsm naprosto zasloženě. Ale nezoufejme, v případě vyřazení se totiž budeme moci soustředit jen na domácí pohár a ligu, a společně si dojdeme pro double…

JOSEF ZDOBINSKÝ