Slovenský fotbalový útočník Milan Lalkovič po půl roce opouští Mladou Boleslav a odchází do Barnsley. V celku třetí anglické ligy dnes podepsal smlouvu na 18 měsíců. Klub o tom informuje na svém webu.

Dvaadvacetiletý Lalkovič prošel mládežnickými výběry Chelsea, hostoval v Doncasteru, Walsallu, Haagu či Guimaraesi. Loni v létě zamířil do Mladé Boleslavi, kde se však výrazně neprosadil. Během podzimu naskočil jen do šesti ligových utkání většinou jako náhradník.

Vedení Mladé Boleslavi s ním přestalo počítat a hledalo mu nové angažmá. Nakonec se Lalkovič vrací do Anglie, kde se pokusí Barnsley pomoci k návratu do druhé ligy.

TAVARES DO SYDNEY?

Fotbalisty Mladé Boleslavi zřejmě v zimě opustí hráč základní sestavy Mickael Tavares. Senegalský defenzivní záložník se dohodl na angažmá v Sydney a boleslavské vedení je připraveno mu odchod umožnit, i když má do léta platnou smlouvu. Místo něj by mohl přijít Jakub Rada z Bohemians Praha 1905, o kterého Boleslav vážně usiluje.

Tavares přišel do Boleslavi v létě jako volný hráč a obnovil tak spolupráci s trenérem Karlem Jarolímem, pod nímž hrával už ve Slavii. Ihned začal nastupovat v základní sestavě a na podzim odehrál 13 ligových zápasů.

Nyní však má namířeno do Sydney, kam ho doporučil trenér pražské Sparty a bývalý kouč Sydney Vítězslav lavička. Australský celek už považuje Tavaresův příchod za hotovou věc a oznámil to na svém webu. Hotovo prý nic není, ale Mladá Boleslav zřejmě nebude zkušenému záložníkovi v odchodu bránit.

„Je to v jednání. Zájem ze strany Sydney je a uvidíme příští týden, jak to dopadne. Přímo s klubem jsme ještě nejednali, ale přes Mickaela víme, že tam zájem je," řekl ČTK prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek. „Jsme rádi, že nám Mickael pomohl v létě, kdy nám nefungovala záloha a trápila nás zranění. Měli jsme dohodu, že může nastat podobná situace," dodal.

Tavaresův odchod prý není vázaný na to, zda se Mladé Boleslavi podaří dotáhnout Radův příchod z Bohemians. „Jsou tu další hráči, kteří by ho mohli nahradit. Uzdravil se Florian Milla, z Kazachstánu se vrátil Ondra Kúdela a jsou i jiné varianty jako změna rozestavení na některé zápasy," řekl Dufek.

Připouští však, že Rada je pro něj hlavním přestupním cílem zimy. „Jeho příchod bychom rádi dotáhli. Sám hráč chce, což je důležité. My se nyní snažíme dohodnout s Bohemkou, aby to bylo správné pro obě strany. Věřím, že příští týden se přiblížíme," dodal.

Kromě toho se Boleslav zajímá také o slovenského útočníka Marka Bakoše z Plzně, se kterou má nyní velmi dobré vztahy. „Zatím je to ve stadiu, že oťukáváme situaci. Momentálně tu máme hráče na testech a uvidíme, jak se to bude vyvíjet," řekl Dufek.

Boleslav zkouší estonského reprezentanta Igora Subbotina, který má na kontě přes 60 vstřelených branek, z toho polovinu v minulé sezoně, kdy byl druhým nejlepším střelcem estonské ligy. „Jeho bilance mluví sama za sebe. Viděli jsme ho, když hrál v létě s Tallinnem proti Spartě, a dostali jsme na něj další doporučení," popsal Dufek.

Dalším testovaným hráčem je levý obránce Gaston Mendy, který má za sebou sedm let v rumunské lize. „Byl nám doporučen s tím, že by to mohl být podobný hráč jako Costa ve Spartě. Sledujeme ho už delší dobu a zatím vypadá docela dobře. Ortodoxní leví beci se na českém trhu těžko shánějí, tak uvidíme, jak se osvědčí tento," dodal Dufek.