„Určitě nás čeká techničtější mužstvo, než byl irský tým Shamrock Rovers. Hráči Skënderbeu Korçë jsou fotbalově a především takticky vyzrálejší. Irové byli bojovnější, Albánci budou techničtější. Trenér Svědík získal v Albánii důležité informace, jak hrají. Nesmíme je pouštět do mezihry. Chceme ve čtvrtek dosáhnout co nejlepšího výsledku pro odvetu, to znamená vyhrát bez inkasované branky," hlásí boleslavský kouč Dušan Uhrin.

„Golgol Mebrahtu i Honza Chramosta jsou od toho, aby stříleli branky, a samozřejmě na ně spoléháme i v zápasech proti albánskému protivníkovi. Chramosta po zranění v předchozím zápase už trénuje naplno a věřím, že bude pro čtvrteční zápas připravený. Hrát může také Tomáš Přikryl, neboť se nepotvrdily původní předpoklady o disciplinárním trestu za dvě žluté karty, v předkolech evropských pohárů disciplinárka UEFA zastavuje činnost hráčům až po třetím žlutém napomenutí. Nový útočník Nikolaj Komličenko je řádně zaregistrovaný a bude pro čtvrteční utkání připravený, ještě čekáme na administrativní potvrzení jeho transferu od ruského fotbalového svazu, které by mělo ve čtvrtečním dopoledni dorazit," upřesnil Uhrin nejsledovanější kádrové záležitosti.

„Mladá Boleslav je silný soupeř. Jejich největší silou je dobrá týmová hra,“ zhodnotil čtvrtečního soupeře kouč hostí z Albánie Ilir Daja. A pokračoval: „My jsme sem ale přijeli hrát naší hru. Stojí proti nám silný soupeř, ale my budeme chtít to nejlepší, co umíme. Albánský fotbal jde stále nahoru. Důkazem budiž účast našeho národního týmu na Euru nebo náš postup do základní skupiny Evropské ligy.“ 

„Viděli jsme hodně zápasů Boleslavi na videu, takže bychom měli být dobře připraveni,“ doplnil kouče záložník Liridon Latifi. „Remíza by byla dobrým výsledkem, ale pro nás je hlavním cílem v každém zápase vítězství,“ dodal sebevědomě Latifi.

Výkop úvodního zápasu třetího předkola je ve čtvrtek v 18 hodin.