Domácím odskakovaly míče, stříleli unáhleně a opravdu blízko gólu byl jen ve 20. minutě po rohu Šťastný, který na zadní tyči nevyužil podběhnutí brankáře Abelovského. Hosté favoritovi v poli stačili a dlouho nešlo poznat, kdo je první a kdo předposlední. „Nervozita samozřejmě byla znát, to viděl každý. Já byl nervóznější než kluci na hřišti," přiznal horecký trenér Aleš Kohout. „Dlouho jsme nedokázali trefit bránu, až po prvním gólu to z nás spadlo. Klobouk dolů před Dobrovicí, že s námi v tomhle složení hodinu držela krok."

Durova ohrozil po rohu z voleje Miškovský, ve 30. minutě dokonce po Gábově přímém kopu hlavičkoval zády k bráně do tyče Bartoš. Brankář A mužstva vypomohl rezervě na nezvyklém postu útočníka. „Je to pro mě těžká role hlavně po kondiční stránce, jsem zvyklý víc v bráně. Ale fotbal mě baví, chci se angažovat a aspoň takhle béčku pomoct," hlesl po zápase dobrovický „obojživelník".

„Horky měly svázané nohy. My jsme věděli, že teoretickou naději na záchranu pořád máme a šli jsme do toho naplno. Šance byly na obou stranách, první gól rozhodl a pak už to bylo v režii domácích," konstatoval Ondřej Bartoš.

Vše rozsekla 59. minuta. Jiří Horák si v rychlosti narazil míč s Korcem a šajtlí konečně propálil Abelovského. Na jásajícího střelce se sesypali spoluhráči a od té chvíle bylo na trávníku jedno mužstvo. Za osm minut zakončil přímočarou akci od Murárika přes Hlaváčka Martin Korec – 2:0. Skóre v závěru ještě navýšil střídající Radek Šimek, když obral o míč Vladyku.

„Na krajský přebor se těším. Už jsem se i zajel omrknout soupeře, naposledy v Mnichově Hradišti na Poříčany a fotbal mě zrovna nenadchl. S tímhle mančaftem bychom i v přeboru měli hrát vysoko," věří Aleš Kohout.

Naopak dobrovické béčko čeká po čtyřech letech sešup do I. B třídy. Mission impossible trenéra Josefa Hůlky, jenž se po zápase odmítl vyjádřit, skončila nezdarem. „Podzim byl hrozný, nebyla podpora z A týmu, který taky pronásledovala zranění. Jaro už jsme měli lepší, ale chtělo by to do budoucna postavit na odchovancích. Někdy kluci nechtějí chodit trénovat, když jim v zápasech zabírají místo hráči z áčka," shrnul Ondřej Bartoš.

Sokoleč – Luštěnice jely na hřiště třetí Sokolče a zle narazily. Domů si totiž odvážely porážku 0:7. „V prvním poločase jsme měli tři vyložené šance, ale žádnou jsme na rozdíl od domácích neproměnili," litoval hostující kouč Jindřich Holický prvního poločasu, po němž domácí díky střelecké potenci vedli už 4:0. Ve snaze korigovat výsledek pak přicházely další chyby a skóre narůstalo. „Předvedli jsme nejhorší výkon jara a po zásluze jsme utrpěli debakl. Někteří hráči nepřistoupili k utkání zodpovědně," zlobil se po vysoké porážce luštěnický trenér.

I. A třída – 29. kolo

Horky – Dobrovice B 3:0 (0:0)
Branky: 59. Horák, 67. Korec, 85. Šimek. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: 0:1. Diváci: 175. Střely na bránu: 8:6. Rohy: 7:3.
Horky: Durov – Zahálka, Karásek, Štastný, Jerochin – Murárik (90. Lukáš), Smetana – Horák (72. Šimek), Mynář (90.+1 Doležal), Baster (63. Hlaváček) – Korec (87. Hložek).
Dobrovice B: Abelovský – Kovač, Hruška, Vladyka, Bartoň – Jakubec (77. Loew), Hrdlička (81. Vejvoda), Gába, Jílek – Miškovský, Bartoš.

Kosmonosy – Čelákovice 1:4
Branky: 23. Kubelka – 39. a 71. Kadeřábek, 19. Náhlovský, 78. Dosoudil. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 2:1. Diváci: 70.
Kosmonosy: Hošťálek – Keszeg, Koubek (70. Scheufler), Šimáček, Šulc, Žďánský (63. Beran), Novotný, Kraus (70. Bažant), Kubelka, Sabol, Žižka.

Sokoleč – Luštěnice 7:0 (4:0)
Branky: 29. a 43. Němec, 15. Kozel, 20. Svoboda, 51. Fink, 64. Auer, 71. Šťastný. Rozhodčí: Hron. Diváci: 66.
Luštěnice: Řezáč (46. Spanilý) – Hůlka, Kopa, Hrdlička (46. Rulík), Fidrich, Pavlíček, Miškovský, Cepka, Holčapek, Lada, Mudroch (68. Jarolím).

Karel Jedlička, Jaroslav Bílek