Do role mstitele vlastní osoby se v jednom z úvodních jarních kol sezony 2013/2014 pasoval Ahizan N Guetta Dieudonne hrající tehdy za Labský Kostelec. Fotbalista původem z Pobřeží slonoviny, přezdívaný Didi, si se sudím Bartůškem ručně vyřídil účty těsně po závěrečném hvizdu prohraného duelu s Pěčicemi. Výsledkem napadení byla několikadenní pracovní neschopnost.

Z domácího tábora pak opakovaně zaznívalo, že sudí měl hráče vyprovokovat slovní urážkou, když mu šel pouze podat ruku. Nic takového ovšem disciplinární komise nepotvrdila, a dokonce se tím vůbec nezabývala.

„Nikdo v tom tomto směru nepodal žádný podnět," vysvětloval tehdy Deníku člen komise Slavoj Tichý s tím, že klub z Mělnicka napsal oficiální omluvný dopis adresovaný vedení krajského svazu a také rozhodčím zápasu. „Popisuje události a jednoznačně se distancuje od chování svého hráče," upřesňoval Tichý stanovisko klubu.

Fotbalista Slavia Praha Ondřej Kúdela.
Mučedník z Pitína. Kúdela má doma podporu, řeší to starosta i učitel

To se tak poměrně radikálně změnilo. Těsně po incidentu totiž předseda SK Labský Josef Nedorost (syn legendy Dukly Praha) i v rozhovoru s médii uvedl, že klub má na urážku svědky, kteří se „nebojí mluvit".

Nakonec ale na jednání disciplinárky nemluvili hráč ani žádní zástupci vedení SK Labský, kteří se omluvili kvůli pracovnímu zaneprázdnění. Komise tak záležitost uzavřela bez jejich přítomnosti, a jak potvrdil Slavoj Tichý, šlo už o „běžnou rutinu" v takových případech. Závěr komise? Dvouletý distanc pro hráče a desetitisícová pokuta pro klub.

„Řešili jsme pouze to, co bylo ve zprávě rozhodčího, který nám vše potvrdil i osobně, a co napsal Kostelec. Ani jedna strana se o rasistické urážce nezmiňovala," dodal Tichý.

SK Kladno: vzpomínky na ligu. Michal Zachariáš a Jiří Jeslínek, ti dva si na hřišti vyhověli. Vzadu jim jde gratulovat Ondřej Kudela
Přísný ortel? Výsměch Kúdelovi i Slavii, má jasno Zachariáš

Pokutu při spodní hranici sazebníku pak vysvětlil tím, že okamžitě po inzultaci zafungovala pořadatelská služba a nápravu zjednala i poté, co rozhodčí schytal od diváků ještě „pivní" sprchu.

V SK Labský se v reakci na vyřčené tresty netajili spokojeností, přestože přišli o jednu ze zahraničních akvizicí. „Dá se říci, že jsme relativně spokojení," řekl tenkrát Josef Nedorost s tím, že se k možnému rasistickému pozadí už nechtěli vracet. Mimo jiné i proto, že jim prý hráč celý týden nezvedal telefon…