Nejlepším jarním střelcem Mladé Boleslavi je Ondřej Kúdela. Ten se dokázal trefit proti Ostravě, na Žižkově a důležitý gól si připsal i proti pražské Slavii.

Třetí jarní zápas, třetí gól. Má Boleslav nového střelce?
To asi ne. Samozřejmě mne to těší, ale určitě střelec nejsem. Tam jsou od toho jiní, akorát jim to tam nepadá. Jsem hlavně rád, že vyhráváme. A to je pak jedno, jestli dám gól já, Kulda, Chram nebo kdokoliv jiný. Já jsem na hřišti hlavně od toho, abych těm gólům zabraňoval. Občas tedy i nějaký dám, samozřejmě mne to těší.

Brankář Slavie Čontofalský to podběhl a to už jste měl pak snadné, že?
V první řadě, já jsem tam vůbec neměl jít, protože zůstávám vzadu. Viděl jsem, že tam nikdo není, tak jsem se zeptal Chrama kam mám jít a ten mi řekl, ať jdu támhle (smích). Kulda to samozřejmě kopl výborně a pak už jen stačilo nastavit hlavu a spadlo to tam.

Na začátku to vypadalo na hladký průběh, ale nakonec jste se dost nadřeli…
Začalo to zajímavě, měli jsme tam více šancí, i já. Dali jsme gól a rychle jsme vedli, což jsme potřebovali. Pak jsme chtěli hrát z bloku jako v přípravě, ale dostali jsme góla, že… ani nevím jak to tam spadlo, byl tam odražený balon.

Důležité pro vás bylo, že jste ihned dokázali odpovědět.
Zaplaťpánbůh za ten gól do šatny, to bylo hodně důležité, že jsme na to dokázali navázat.

Nabudilo vás to do druhé půle?
Ano,  ve druhém poločase pak hned v první minutě přišla další šance. Vždycky tomu ale chyběl ten pojišťovací gól, abychom odskočili. Bohužel se to nestalo a bylo z toho drama. Ke konci to bylo opravdu zajímavé.

Sparta se trápí, stáhli jste jí na šest bodů. V příštím kole máte Liberec. Cítíte velkou šanci rvát se o titul?
Na titul asi ne. My máme za cíl poháry a jdeme zápas od zápasu. Že se Spartě nedaří…  to je daleko. My chceme ty poháry. Uvidíme, jak se to vyvine, těch zápasů je ještě hodně. I na nás může přijít krize,  nemusí nám to tam padat. Každopádně to ještě může být zajímavé, Plzeň to výhrou na Spartě zamotala.

Plzeň má stejně bodů jako vy a říká, že si na titul věří…
No, vidíte, já ani nevím kolik máme bodů (smích). Chtěli jsme vyhrát první tři zápasy a to se nám povedlo. Teď máme pohár, na který se taky chceme soustředit, tak uvidíme. V téhle části sezony se možná bude lámat chleba. Doufám, že to zvládneme, chtěli bychom hrát pořád nahoře. Ale jak jsem říkal, musíme jít zápas od zápasu.