Vostárek trojici rozhodčích Trumpus – Kosina, Zdeněk označil za gaunery a trestní komando, což bylo asi nejzásadnější pro udělení trestu. Obvinil také přihlížejícího rozhodčího Vyhnala, s nímž přitom podle svých slov den předtím několikrát telefonoval.

Šéf SK Chlumec poté poslal na SKFS ještě obsáhlý dopis, kde se snažil vysvětlit, že rozhodčí upekli (nejen) na jeho klub komplot a že se snaží vytvořit jakousi pátou kolonu, která by svými výroky při různých zápasech mohla ublížit novému vedení SKFS. Dokonce mluvil i o údajné schůzce rozhodčích na Kolínsku, kde se vše mělo „upéci“.

Nový šéf komise rozhodčích Petr Blažej a jeho spolupracovníci pochopitelně žádali důkazy, které Radek Vostárek nedodal. Komise to jen tak přejít nehodlá. „Pan Vostárek si najal i právníka pana Doležala (bývalý šéf Slavie Praha), což udělal dobře. Podle nás překročil jakékoliv fotbalové normy, a protože nedodal žádné důkazy o našem pochybení, předáme podnět etické komisi FAČR ohledně znevážení jména fotbalu panem Vostárkem. A budeme pro něho žádat důtku,“ řekl Petr Blažej Deníku.

Komise ve čtvrtek shodou okolností řešila i dva činovníky SK Doksy, kteří s rozhodčími měli problémy o kolo později, při derby Velká Dobrá – Doksy.

Předseda klubu Stanislav Machulka rozhodčího (řídili A. Beneš – J. Beneš a Brožek) označil pánským přirozením a dostal stejně jako Vostárek třítisícovou pokutu. O 1000 korun méně zaplatí trenér Doks Martin Škvára, který rozporoval důrazně rozhodující branku domácích (podle něj z dvoumetrového ofsajdu) a řekl: Dobře jste to tady zk..vili.

Ještě hůř dopadl luštěnický Jan Ruszó, který v duelu s Hlízovem vynadal rozhodčím Laštovičkovi, Dvořákovi a Říhovi do pánských přirození a dalšími nepublikovatelnými výrazy. Za to si postojí pět zápasů. Nicméně za chybu při uznané brance hostů potrestala komise rozhodčích i jednoho z arbitrů Říhu: nebude jedno kolo delegován. 

Říčanský Jiří Rathouský zase zasáhl v Senohrabech rukou protivníka do obličeje a čeká ho stopka na tři utkání. Úplně stejně byl ohodnocen atak holubického Michala Peroutky na soupeře v Kosmonosech.