SK Rakovník – Benátky 0:1

Kouzlo nových trenérů funguje u benáteckého A týmu i nadále. S příchodem Vladimíra Sedláčka a Aleše Kubíka se Benátečtí obdivuhodně zvedli a v sobotu si na hřišti SK Rakovník připsali již pátou tříbodovou výhru v řadě!

Před posledním přeborovým kolem tak Benátky stále stoupají tabulkou, z nedávné předposlední pozice jsou nyní již na deváté příčce. Na hřišti exdivizního SK Rakovník hráči od Jizery vybojovali nejtěsnější možnost výhru 1:0, kterou svou trefou obstaral Martin Korec.

Vladimír Sedláček, trenér Benátek: „Do utkání jsme vstupovali s jednoznačným cílem a sice, když se nám naplno podaří bodovat, tak se můžeme posunout do klidnějších vod v tabulce. Kdybychom nezvítězili či dokonce prohráli, tak stále budeme bojovat o tu tvrdou záchranu. Dle mého názoru mužstvo podalo velmi taktický, disciplinovaný a bojovný výkon. De facto jsme splnili do puntíku vše, co jsme si řekli. Za to bych chtěl všechny hráče pochválit. Jsem rád, že jsme získali tři důležité body. Přeji si, abychom před domácími diváky herně i výsledkově zvládli také to poslední utkání v domácím prostředí proti Louňovicím.“

Branka: 52. Martin Korec.

Rozhodčí: Brejník. ŽK: 3:4. Diváci: 100.

Benátky: Bejr – Kolář, Karásek, Rosenkranz, Mareš – Šťastný (86. Korejza), Cruz, Třasák, Novotný – Michal Korec, Martin Korec (77. Vodák).

MSK – Čáslav B 3:0

Mnichovohradišťští diváci se konečně dočkali. Jejich tým se totiž po výhře nad rezervou Čáslavi odpoutalo od nelichotivého posledního místa.

Hosté přijeli s velmi mladým kádrem, vždyť brankáři Výbornému bylo v červnu teprve 17 let a celkový průměr jejich jedenáctky se pohyboval na čísle 21,3 let.

První poločas však svou kvalitou nepřipomínal nejvyšší krajskou soutěž. První střelu na branku vyprodukoval domácí Sameš až po půl hodině hry.
Čáslavy se podobný kousek povedl až o deset minut později. Takže se bezbrankovému stavu v poločase nemohl nikdo divit.

To druhá půlka už byla o něčem jiném – hlavně z domácí strany. Na vině byl mladý Nohýnek, který přišel na hřiště v přestávce a rozhýbal hru Mnichovohradišťského SK. Domácí začali ale koncertovat až po příchodu Bejdy.

V 54. minutě utekl po křídle zmiňovaný Nohýnek, naservíroval Samešovi a bylo to 1:0. V 61. minutě se postavil k trestňáku Bejda a technicky přes zeď zvýšil.

Poté začali hrát i hosté a několikrát zle zazlobili, ale gólově se dokázali prosadit ještě jednou domácí, když minutu před koncem servíroval opět Nohýnek, tentokráte před prázdnou branku Bejdovi.

Branky: 61. a 89. Bejda, 54. Sameš.

Rozhodčí: Kovář. ŽK: 0:0. Diváci: 120.