Bakov – Pšovka Mělník 3:0

Klíčový zápas zachránil celé nepodařené jaro. Fotbalisté Bakova porazili Pšovku Mělník, která na ně ze sestupové 14. příčky ztrácela dva body, a tím si zajistili udržení I. A třídy.

Domácí nastoupili s pětičlennou zálohou a dalším záložníkem Beranem na hrotu útoku. Na mělnickou bránu se valil jeden útok za druhým. Dvakrát hned v úvodu neuspěl Frelich, skóre otevřel ve 14. minutě po narážečce s Beranem Josef Hůlka. Ve 27. rozběhl rychlý útok Koťátko, přes Berana doputoval míč opět k Hůlkovi a ten kouzelným dloubákem přehodil brankáře Šmejkala – 2:0.

Bakovští byli na svém trávníku pány situace, vystrašil je snad jen zkušený Voljanskij volejem těsně nad po rohovém kopu. V závěru poločasu naopak Flodrmanovu hlavičku po Bláhově centru vyškrábl Šmejkal na roh a přímo z něj zatočil Beran míč do břevna.

V úvodu druhé půle odmítl hattrick po Kořínkově uličce Hůlka, ze stejného místa se netrefil ani Beran. Ten se přesto zapsal do střelecké listiny v 55. minutě krásným gólem z trestného kopu za faul na Koťátka, k němuž však došlo v pokutovém území. 3:0 to bylo i tak a Bakovští se proto za odepřenou penaltu nehněvali.

Poslední půlhodina se dohrávala z povinnosti, domácím náskok stačil a deprimovaná Pšovka neměla sílu na zvrat. Ojedinělou Krejčíkovu střelu zblízka vytěsnil Janura a udržel tak čisté konto.

Branky: 14. a 27. Hůlka, 55. Beran.

Rozhodčí: Novotný. ŽK: 0:2. Diváci: 165. Střely na bránu: 7:1. Rohy: 6:3.

Bakov: Janura – Smetana, Sedláček, Flodrman, Vaníček – Kořínek (76. Vaněk), Frelich, Koťátko (71. O. Zajíček), Hůlka (80. Nagy), Bláha – Beran.

Kosořice - Dlouhá Lhota 1:2

Od začátku se hrála otevřená partie přímo ideální pro nestranného diváka.

V úvodu si domácí vypracovali několik slibných střelecký pokusů, za zmínku stojí až nabídka Tomáška pro Kiceluka, který slabší nohou Bindera výrazněji neohrozil.

Největší příležitost první pětačtyřicetiminutovky se zrodila po akci kosořického Gruse, Madyar zatáhl míč a vrátil ho Grusovi do druhé vlny. Jeho ránu obránci zblokovali a zcela volný Macháč o kousek minul Binderovu tyč.

Druhé dějství začali domácí opět aktivně a favorit měl v úvodu namále. Na Tomáškův centr z levé strany sice Madyar nedoskočil.

V 53. minutě se Kosořičtí po zásluze ujali vedení, když Dufkův dlouhý nákop jeden z hráčů prodloužil, důrazný Kiceluk přetlačil soupeře a následně prostřelil i brankáře.

Fotbalisté Dlouhé Lhoty se s porážkou nechtěli smířit a domácí pozorně čekali s čím soupeř vyrukuje.

Kosořičtí jedinkrát zaváhali a soupeř je bez milosti potrestal. Z levé strany se podařilo odcentrovat Krouskému a chvíli nehlídaný Limr hlavou vyrovnal.

Jenže v 81. minutě se domácí dopustili další chyby a Strnad v tváří tvář Dufkovi také uspěl. Dlouhá Lhota během čtyř minut otočila vývoj utkání a bez ohledu na zítřejší duel Řepína slaví postup do I. A třídy.

Branky: 53. Kiceluk - 77. Limr, 81. Strnad.

Rozhodčí: Švejda - Svoboda, Březnovský. ŽK: 1:4. Diváci: 112.

Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Batala, Štecher - Madyar (61. Lener), Adámek (85. Malík), Sabol, Tomášek - Macháč, Kiceluk.

Dlouhá Lhota: Binder - Novotný, Šolc, Zdobinský, Mulač - Zelba, Novák (63. Sháněl), Vizingr, Krouský - Limr (86. Rys), Strnad (90. Pastorek).

FC Mělník – DBSK 5:1

Už ve druhé minutě sledoval hostující gólman Stránský, jak míč po střele Veselého z trestného kopu padá přes zeď za jeho záda – 1:0.

Hned o minutu později trefil Veltruský téměř ze čtyřiceti metrů břevno nejistého Stránského. Tomu zápas vůbec nevyšel. V osmé minutě mu vypadl míč přímo k nohám Vláska a pro mladého domácího hráče už nebylo problémem doklepnout míč ze dvou metrů za jeho záda.

Nešťastný Stránský inkasoval ještě další dva laciné góly, a aby toho nebylo málo, byl ještě za nesmyslnou urážku pomezního sudího vyloučen. Jeho náhradník Skála inkasoval jen jednou, když se střela Veltruského z trestného kopu odrazila od pravé tyče do branky.

Druhý poločas se dohrával už jen z povinnosti. Hned v jeho úvodu nastřelil ve výhodné pozici domácí Vlásek břevno. Hosté byli ale ve zbývajícím čase aktivnější. Měli i šance, ale domácího gólmana dokázal překonat až po hodině hry Klíma.

Branky: 15. a 45. Veltruský, 2. Veselý, 8. Vlásek, 34. Žaba – 59. Klíma.

Rozhodčí: Soběslav. ŽK: Veltruský – Bernat, Vacek, Vinický. ČK: 34. Stránský (DB). Diváci: 60.

Dolní Bousov: Stránský – Klíma – Kynčl (46. Kubeček), Švec, Bernat – T. Šolc, Bíšek, Vynikal, Havel – Vacek (68. Hlavička), M. Šolc (34. Skála).

Luštěnice – Vysoká 4:0

Hosté s domácími drželi krok jen první půlhodinu. Pak začali kupit jednu chybu za druhou a soupeř toho dokázal využít k jasnému vítězství.

„Prvních třicet minut bylo celkem vyrovnaných. Pak jsme ale udělali dvě hrubky, které soupeř potrestal dvěma góly. O přestávce jsme si něco řekli, ale hned v úvodu druhé půle přišla hrubka Chaloupky a třetí gól. Pak už bylo po zápase. Škoda zbytečných vyloučených. Musíme bojovat, záchranu máme pořád ve svých rukách,“ dodal hostující trenér.

Rozhodčí: Tobiška. ŽK: 1:3. ČK: 70. M. Skopka, 90. Vavrek. Diváci: 50.

Lužec – Rejšice 1:0

To, co Rejšičtí před cestou na Mělnicko čekali, se do puntíku naplnilo. Neobjektivní posuzuvání faulů, ofsajdů bylo doslova k smíchu i domácím divákům.

Když rejšický špílmachr z 25 metrů orazítkoval břevno Lužce, rozhodčí přitvrdili a raději eliminovali veškeré snažení hostů.

Nakonec se vše povedlo jak mělo, ale vinou rejšického Nastoupila, který fatální chybou v 79. minutě nechal domácího Uhra skórovat.

Zápas byl ukončen v 89. minutě a nejvíce si oddechli vítězové utkání – páni rozhodčí!

Branka: 79. Uher.

Rozhodčí: Berovič. ŽK: 2:1. Diváci: 90.

Rejšice: Tvaroh – Nastoupil, Kubín, Jon, Dufek, Hofírek, Hanuš, Putorík, Prskavec, M. Rys, Herman (Kopecký).