FK Uhlířské Janovice - Sokol Kosořice 1:0 (0:0)

Kosořice přijely na soupeřovo hřiště v utkání I. A třídy bez čtyř hráčů základní sestavy, naopak vrátil se Miškovský.

Utkání začalo v ofenzivním stylu, kdy se akce střídaly na obou stranách. Už v šesté minutě protáhl Vernera Darmoš. Tentýž hráč utekl po levé straně, ale střílená přihrávka Kořínka nenašla. Poté měli největší příležitost hráči Janovic. Jícha si sice položil obránce, jenže brankář míč za svá záda nepustil.
Ihned z protiútoku si to do vápna nasměroval Miškovský. Obranou prošel jako nůž máslem, ale v koncovce mu scházelo více klidu. V 15. minutě kosořická obrana značně zaspala a hned trojice hráčů si mohla s chutí zastřílet. Výborný Bartoš podržel svůj tým i tentokrát.

Také janovická obrana vyhlásila stav ohrožení. Své šance však Miškovský se Zikmundou nevyužili. Hostující gólman v první půli vytáhl ještě jeden pohotový zákrok. Po přihrávce Stoupy a střele Jíchy vyrazil Bartoš míč vedle levé tyče.

Ve druhém poločase neproměňování šancí pokračovalo. Za zmínku stojí nebezpečná hlavička Velikého. V další příležitosti byli opět hráči domácího týmu. Tentokrát však nechtěně zaměstnali vlastního brankáře. Následně hosté zahrávali pět rohových kopů. Při posledním napálil míč z jedné Zikmunda a jeho rána rozezvučela brankovou konstrukci. Darmošovu dorážku už obrana nepřipustila.

Na první branku se čekalo i po akci Miškovského, který si poradil s obráncem, ale gólmana domácích nepřelstil. Po těchto akcích Kosořic se domácí nenechali zahanbit. V 67. minutě zahraňoval na brankové čáře Štecher. Hosté inkasovali ve stejné minutě jako před týdnem. Nakonec se ukázalo, že tato branka opět rozhodla o osudu zápasu.

V 77. minutě se po Uherově centru na zadní tyči prosadil Jícha - 1:0. Pět minut před koncem navíc gólman Kosořic fauloval pronikajícího Jíchu a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop. Ten Bartoš bravurně zlikvidoval, ale jeho spoluhráči již vyrovnat nestačili.

Branka: 77. Jícha. Rozhodčí: Žižka. ŽK: 1:4. Diváků: 114. Poločas: 0:0.


Kosořice: Bartoš - Grus, Boháček, Štecher, Hruška (55. Míchal) - Kořínek, Miškovský, Antoš, Sabol - Zikmunda, Darmoš (86. Kortus).