Kosmonosy – Kosořice 1:2

V úvodu toho nebylo příliš k vidění, obě mužstva se střídala v překopávání míčů od jedné branky ke druhé. Mladíci Kosmonos s nejstarším hráčem 25 let byli v dalších minutách fotbalovějším celkem, na zajímavější moment se však nadále čekalo.

Až ve 21. minutě se domácí díky důrazu u postranní čáry a přímočaré akci dostali do první šance, na jejímž konci Keszeg špičkou kopačky překonal vyběhnuvšího Dufka.

Inkasovaný gól Kosořickým paradoxně pomohl a o pár minut později byli za svou aktivitu odměněni vyrovnávací trefou.

Na hranici pokutového území se míč po rychlé narážečce dostal ke Kicelukovi, který využil skulinky v obraně a střelou překonal také gólmana – 1:1.

Odhodlanější hosté zahrozili hned na začátku druhého dějství. Sabolovu přihrávku spoluhráči před brankou netrefili, vzadu číhající Tomášek mířil nad.

V 66. minutě Kosořičtí zažili pro ně málo vídanou věc, dokázali otočit vývoj utkání. Grusův dlouhý míč do vápna se dostal do nepřehledné skrumáže, ze které jako vítěz vyšel Macháč.

Hosté měli v následujících minutách několik slibných příležitostí k navýšení skóre. Dvě rány Sabola Hošťálek zlikvidoval a střela Madyara o kousek minula tyč, stejně jako pokus Darmoše. V závěru hráči Kosořic už hubený náskok uhájili a vybojovali tak příslušnost v I. B třídě i v následující sezoně.

Branky: 21. Keszeg – 32. Kiceluk, 66. Macháč. Rozhodčí: Novotný. Diváci: 78. ŽK: 4:0. Poločas: 1:1.

Kosořice: Dufek – Grus, Maška, Batala, Štecher – Lener (59. Madyar), Adámek (67. Sedláček), Sabol, Tomášek – Macháč, Kiceluk (85. Darmoš).

Kosmonosy: Hošťálek – Kraus, Polanka, Koubek (69. Svoboda), Lukáš – Výda, Horák (74. Nagy), Holický, Mašek, Klepáč – Keszeg.

(ada)