Kosořice – Čejetice  1:1 (0:0)

Fotbalisté Kosořic doposud marně čekali na první body z domácího prostředí. K prvnímu bodovému zisku měli dopomoci dva noví hráči. Brankář Pokorný, který v kosořickém dresu již dříve působil a mladý Pišinger přišel zlepšit produktivitu týmu.
Cílem domácích nebylo nic jiného, než konečně zvítězit na vlastním hřišti. Od začátku se Kosořičtí kombinační hrou tlačili do zakončení a ve dvanácté minutě si připsali první nebezpečnou šanci. Dědek podél brankové čáry našel Gruse, jehož následnou přihrávku netrefil ideálně Macháč.
Domácí byli fotbalovějším mužstvem a díky dobrému pohybu diktovali tempo hry. Mnoho akcí měl na svědomí agilní Grus. Tentýž hráč po slalomu přes půl hřiště vystřelil z hranice vápna, ale střela mu příliš nesedla. Hosté se ke střeleckým pokusům dostávali jen sporadicky. V závěrečné čtvrt hodině prvního poločasu se hra přeci jen vyrovnala a první vážnější šanci si připsali také hráči Čejetic. Nařízený přímý kop z hranice vápna přeletěl zeď, avšak Štecher hlavou míč odvrátil do bezpečí.
Doposud největší šance se zrodila krátce po změně stran. Domácí využili zaváhání soupeřovy obrany, Grus přehodil vybíhajícího brankáře, ale míč mířící vedle branky už nedokázal Macháč z velkého úhlu lépe usměrnit. Krátce poté se na hřiště podíval novic Pišinger, kterého hned vzápětí vyslal na zteč hlavičkující Dědek. Střelu kosořického forvarda však Beran lapil. Kosořičtí pálili ze všech pozic, jenže čejetická branka pro ně byla zakletá. Dědkovi na poslední chvíli míč odskočil, vzápětí se Grus uvolnil přes čtyři hráče a jeho rána těsně minula levou Beranovu šibenici. Ovšem po dosavadních šancích domácích svítil na ukazateli stále bezbrankový stav a tak hosté z ojedinělé šance trestali.
Hráči Čejetic se rychlou kombinací dostali od postranní čáry až do vápna. Železný přihrál před branku, kde obránce stěží odehrál míč pouze před sebe a Jaroš prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté se poté zaměřili hlavně na obrannou činnost a Kosořičtí pokračovali v dobývání. Neujaly se dvě střely Pišingera a branka nepadla ani po závaru před Beranovou brankou. V devadesáté minutě byli domácí za svou aktivitu odměněni alespoň vyrovnávací brankou. Střídající Bašus našel na pravém křídle rozběhnutého Gruse, který už poněkolikáté zamotal hlavy čejetické obraně a přízemní střela skončila od tyčky v síti – 1:1.

Branky: 90. Grus – 73. Jaroš. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 2:4. Diváci: 84.
Kosořice: Pokorný – Batala, Štecher, Adámek, Kučera – Grus, Maška, Vavrik (84. Bašus), Andres (66. Tříska) – Macháč (56. Pišinger), Dědek.
Čejetice: Beran – Smazal, Bartoš, Korec, Průcha – Šlechta, Vránek, Broš, Čtyroký (52. Šimáček) – Železný (75. Malák), Jaroš.

Řepov – Horky 1:2 (0:0)

Velmi slušná návštěva byla za nepříjemného počasí mlha svědkem kvalitní kopané. K dobré úrovni zápasu přispěly rovným dílem oba týmy.
Za stavu 1:0 pro domácí měli tito tři šance na navýšení skóre. Nevyužili je a přišel trest. Horky byly sice fotbalovější, ale domácí o to více bojovali a fotbalovost nahrazovali bojovností.
Navíc se hrálo velmi slušně, přičemž otěže zápasu držel pevně v rukách sudí Zmrzlinka Jirků.
První poločas svižnou kopanou, ale pouze od vápna k vápnu. Největší šanci měl domácí Nastoupil ve 32. minutě, ale jeho střela šla těsně vedle.
Ve druhé půli dal o sobě vědět hostující Váňa, ale udeřilo na druhé straně. Řepovský Zdražil vyslal centr, či střelu na brankáře Malíka a míč skončil ke všeobecnému překvapení v brance.
Pak následovaly již zmíněné šance Koláře, Štěpána a největší Veselého, ale z malého vápna trefil jenom břevno. Trest přišel za pět minut, kdy se z hranice šestnáctky trefil Žižka. O čtyři minuty později se naplnil domácí osud, když střídající Lukáš dal vítězný gól.

Branky: 55. Zdražil – 73. Žižka, 77. Lukáš. Rozhodčí: Jirků. ŽK: 2:1. Rohy: 3:1. Diváci: 100. Hráč zápasu: Štěpán – Král.
Řepov: Vlk – Uher (80. Krichebauer), Drahota, Rys, Tůma – Pokorný (63. Veselý), Štěpán, Nastoupil, Scheufler – Zdražil, Kolář.
Horky: J. Malík – Král, Starý, Bláha, Cimrman – Váňa (83. Svoboda), Mosiurczak, Žižka, V. Kohout (60. Lukáš) – A. Kohout (90. A. Malík), Matějovský.

JAN ADÁMEK, PETR FENCL