Kosmonosy – Dolní Bousov 2:1

Fotbalové derby I. B třídy začalo pro zachraňující se Kosmonosy nešťastně. Již v 8. minutě totiž domácí včetně brankáře přestali hrát v domnění, že sudí pískne ruku. Hostující Havel však ve hře pokračoval, jeho střele z 25 metrů nikdo nebránil a rozhodčí správně kuriózní gól uznal.

Domácí brzký úder nijak nedeprimoval, celý zápas byli jednoznačně lepší a hrozili zejména ze standardních situací. Zblízka nepřekonal Borovičku Tůma a Klepáčova hlavička skončila na tyči. Pak Bousovský brankář vyškrábl povedenou ránu Bernarda a štěstí se hostů drželo i při Knesplově hlavičce těsně vedle. Až ve 33. minutě se do ankety o gól roku přihlásil parádní ranou ze 30 metrů Mosiurczak. Míč se odrazil od břevna za brankovou čáru – 1:1.

Obrat dokonal 18 minut po přestávce střídající Janák, který si naběhl na trestný kop Mosiurczaka. Ze stejné situace mohl hosty dorazit teprve šestnáctiletý Kozma, jeho umístěnou hlavičku však vyrazil Borovička a dorážející Klepáč trefil na čáře jen bousovského obránce.

Hosté se v závěru dožadovali odpískání několika faulů, vykoledovali si ale jen sérii žlutých karet a vykázání vedoucího mužstva z lavičky. Nejvíce s nimi cloumal vztek, když přišli o možnost závěrečného náporu, neboť zápas byl na začátku 88. minuty ukončen.

Branky: 33. Mosiurczak, 63. Janák – 8. Havel. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 1:4. Diváků: 77. Poločas: 1:1.

Kosmonosy: Novák – Tůma, Hlaváč, Klepáč, Bernát – Keszeg, Kozma, Mosiurczak, Berghman (57. Janák) – M. Bernard, Knespl.

Dolní Bousov: Borovička – Vynikal, Kubeček, Budínský, Švec – Havel, Zahrada (51. Kalivoda), Bíšek, Horák – Krejčí (72. Floriš), Šolc (85. Čech).