Jednoznačnou záležitostí Kosmonos bylo ve fotbalové I. B třídě víkendové derby s Rejšicemi, hrané ve větrné smršti.

„Vadil nám silný nárazový vítr. To už mám radši déšť, v tomhle takřka nešlo přesně přihrát,“ podotkl trenér vítězů Karel Tichý. Jeho svěřenci hráli 65 minut přesilovku a podzimní debakl 1:5 oplatili Rejšicím dvěma góly Holického a jedním Keszega – 3:0.

„Musím vyzvednout hlavně výkon Dušana Bednára, který zařídil všechny tři branky,“ zdůraznil Tichý. Slovenský útočník na první gól přihrál, další padly po trestném kopu a z penalty po faulech na něho.

Penaltový zákrok brankáře Tvaroha, volající po červené kartě, Bednár odnesl ošklivě poraněným kolenem. „Snad bude co nejdříve v pořádku,“ doufá kosmonoský kouč Tichý.

„Z mého pohledu si útočník na brankáře částečně sám naběhl, žlutá karta byla na místě,“ domníval se hostující kouč Miroslav Hruška.

Zónová obrana Rejšic byla pod permanentním tlakem, domácí běželi několikrát sami na brankáře. „Gólman zachytal výborně a zachránil několik vyložených šancí. Těžko jsme v deseti lidech na Kosmonosy hledali protizbraň. Zimní příprava se povedla, spokojený jsem s posilami – vedle Tvaroha z
Krnska i se stoperem Kubínem z Nymburka a záložníkem Dufkem z mladoboleslavského dorostu. Proto jsou pro mě naše výsledky zklamáním,“ dodal Miroslav Hruška.

Rejšice venku prohrály počtvrté v řadě a po sestupu z I. A třídy se pohybují jen v horším středu tabulky.

Kosmonosy nastoupily do jara beze změn, v základu měly jen čtyři hráče starší 20 let. Jejich mladé mužstvo svižně a s elánem stíhá vedoucí Dlouhou Lhotu. V posledních šesti kolech získalo 16 bodů.

„Beru to spíš tak, že ještě tři body zbývají k jisté záchraně. Vždyť s faktickou hrozbou sestupu jsme bojovali poslední tři sezony,“ komentoval situaci trenér Kosmonos Karel Tichý.

KAREL JEDLIČKA