Kosmonosy – Krnsko 4:1

Fotbalisté Krnska vysoko prohráli možná klíčový duel o záchranu v I. B třídě v Kosmonosích. Kromě bodů přišli i o dva zbytečně vyloučené hráče.

Domácí cítili hlad po prvním jarním úspěchu a do soupeře se pořádně zakousli. V 10. minutě hlavičkoval Dobruský do tyče, o chvilku později si už našla cestu do sítě parádní střela Keszega.

Zajímavější události se odvíjely po přestávce: hned ve 48. minutě se Uhlík navzdory náskoku nechal předběhnout Bednárem, který zkušeným zakončením napravil své zaváhání v jasné šanci z první půle – 2:0. Když domácí běželi ve třech na jednoho, ukvapil se Keszeg se střelou.

Kosmonosy to nemuselo mrzet: v následující minutě napnul síť halfvolejem Lukáš a v 61. minutě to už bylo 4:0 po Bednárově zpětné přihrávce a Keszegově zakončení po zemi. Čestný úspěch hostů vsítil hlavou po rohu Rudzan.

Naděje Krnska pak zhatily útočné hroty Pavel Šotka a Václav Vízek, kteří viděli během necelé minuty za nesmyslné fauly červené karty a šli předčasně do sprch.

Branky: 13. a 61. Keszeg, 48. Bednár, 58. Lukáš – 64. Rudzan.

Rozhodčí: Kosina. ŽK: 1:2. ČK: 74. P. Šotka, 75. Vízek (oba Krnsko). Diváci: 77. Střely na bránu: 9:4. Rohy: 3:4. Poločas: 1:0.

Kosmonosy: Hošťálek – Janák (88. Klepáč ml.), Karban, Dobruský, Michalec – Kopecký, Klepáč st., Lukáš, Keszeg (80. Tykač) – M. Mašek, Bednár (88. D. Mašek).

Krnsko: Tvaroh – Bosík, Uhlík, Sobalík, Hőtzel – Kunst (59. Čadil), Rudzan, D. Šotka, Michal – P. Šotka, Vízek.

KAREL JEDLIČKA