Letošní program fotbalové I. B třídy odstartoval v Kosmonosech za pořádného lijavce, promočených dresů nakonec nemuseli litovat domácí borci, kteří Dolní Bousov v derby zdolali 2:0.

„Podařilo se nám jít brzy do vedení zásluhou Keszega a soupeř si proti nám ve zbytku zápasu vyloženou šanci na vyrovnání nevypracoval“, uvedl trenér vítězů Karel Tichý. S jeho hodnocením souhlasil i dolnobousovský protějšek Milan Hrdý.

„Stříleli jsme často, ale jasná šance z toho nebyla, až na Kubečkovu tyč hned z úvodu zápasu, takže nemohu být v žádném případě spokojený. Na terén se vymlouvat nechci, tenhle liják byl pořád lepší než vedro v minulých dnech“, řekl trenér Bousova, který měl k dispozici jen 13 hráčů. „Seběhlo se to tak, že hrálo áčko i béčko současně a chyběli i dva zranění“.

Zatímco Dolní Bousov nastoupil v takřka totožném složení jako na jaře, Kosmonosy opustili směrem do Dlouhé Lhoty Koubek a Horák, ale kádr naopak posílili útočníci Kvajsar ze Skalska a Václav Kohout z Benátek, který v poslední minutě zpečetil skóre.

„Je výborné, když se mladý hráč prosadí hned v premiéře gólem, kladně hodnotím i Kvajsara, který do útoku přinesl důraz a bojovnost, která nám tam po odchodu Bednára chyběla“, konstatoval Karel Tichý.

Zmíněnou dvojicí posilování Kosmonos nekončí, v nejbližší době by měl mladé mužstvo posílit ještě jeden zkušený třicátník ze Slovenska.

KAREL JEDLIČKA