Hrdý byl po zápase tichý, Tichý zase hrdý. Osud si zalaškoval s příjmeními trenérů ve fotbalovém derby 1.B třídy mezi SK Kosmonosy a Dolním Bousovem.

Kouče domácích Karla Tichého jeho svěřenci potěšili po brankách Polanky a Horáka vítězstvím 2:0, bodově dotáhli Dlouhou Lhotu a na vedoucí Řepín ztrácejí pouhý bod. „Utkání jsme zvládli dobře. Kdybychom aspoň z poloviny takový výkon podali minule proti Zárybám, nemohli jsme prohrát. Škoda jen nepřesné mušky, mohli jsme utkání rozhodnout i dříve“, uvedl kosmonoský trenér.

Dolnobousovský lodivod Milan Hrdý minule slavil hladkou výhru právě nad kosmonoskými přemožiteli ze Záryb, k nepovedenému vystoupení v derby ale neměl příliš co říct. „Je to snad o tom, jak se který den hráči vyspí. Na hrotu při zranění Michala Šolce nastoupili Kubeček s Dajčem, ale byla na nich znát nesehranost. Brankáře jsme vůbec neohrozili a když už, tak vlastního“, pousmál se hořce Milan Hrdý.

Také Karel Tichý však má navzdory vítězství jednu starost. „Na Slovensko se z pracovních důvodů vrátil Dušan Bednár, o něhož jsme tak definitivně přišli.

Podobný typ na černou práci na hrotu v kádru nemáme, ale musíme se s tím vypořádat stejně jako na podzim, kdy nám chyběl v pěti zápasech. Posilu už do konce sezóny neseženeme, je po uzávěrce přestupního termínu“, postěžoval si trenér Kosmonos.

KAREL JEDLIČKA