Fotbalové derby mezi SK Kosmonosy a Bělou, hrané v konkurenci televizního ligového finále, osm desítek diváků rozhodně nenadchlo.

Zápas bez šancí skončil po úspěšném trestném kopu na každé straně remízou 1:1, z níž měli větší radost hosté. „Fotbalovou kvalitu utkání moc nemělo.

Potěšitelné pro nás ale je, že jsme po dvou zkažených domácích zápasech alespoň zabojovali“, shrnul bělský trenér Martin Toman.

„Viděl jsem naši mírnou převahu, ovšem na to se samozřejmě nehraje. Měli jsme čtyři pět náznaků, kdy jsme mohli jít do šancí, ale špatně jsme řešili finální
přihrávky. V útoku nám strašně chybí Dušan Bednár, který svým důrazem na hrotu dělal obrazně řečeno půlku mančaftu. Nakonec je remíza spravedlivá“, konstatoval Ladislav Klepáč, který vedl domácí fotbalisty Kosmonos místo nepřítomného trenéra Karla Tichého.

Slabý duel měl přece jen hrdinu – v bráně Bělé si odbyl solidní debut útočník Miroslav Zdražil, i když ho domácí nijak výrazně neprověřili. Za inkasovanou branku nemohl, na vině byli jeho spoluhráči, kteří si neuvědomili, že zdi se ve fotbale staví bez oken.

„Ze zdravotních a pracovních důvodů nám chyběli brankáři Uher i Verner, před gólmanem z dorostu dostal přednost Zdražil a zvládl to výborně“, podotkl Toman.

Bělá má čtyři kola před koncem čtyřbodový náskok na sestup, naopak Kosmonosy nabraly po druhé ztrátě v řadě čtyřbodovou ztrátu na první příčku. „Na postup vůbec nemyslíme. Máme velice mladé mužstvo, které ještě potřebuje vyzrát, aby mohlo důstojně hrát vyšší soutěž. Jsme hlavně rádi, že se po třech hubených letech nestrachujeme o záchranu“, tvrdí Ladislav Klepáč.

KAREL JEDLIČKA