Kosmonosy – Bělá 0:2

Typický příklad pojmu zasloužené vítězství předvedli fotbalisté Bělé pod Bezdězem v jarní premiéře fotbalové I. B třídy v Kosmonosích. Omlazený domácí kolektiv přehráli a nepustili náskok, získaný již ve 4. minutě. To se Arient obtočil kolem Lukáše a umístěnou ranou pod břevno překonal debutanta Košťálka – 0:1.

Většinu první půle sledovalo nepočetné obecenstvo nezajímavý fotbal, až v jejím závěru pronikl individuálně bělský Toman a tvrdě prověřil Košťálka.

Zlomový okamžik přinesla 62. minuta. Mašek byl faulován bělským brankářem Vernerem, který své zaváhání vzápětí napravil, když chytil slabě kopnutou penaltu navrátilce Keszega. To byla také jediná přímá střela Kosmonos na bránu za celý zápas.

Bělá dominovala. Z dobré pozice minul Zahrádka, posila z Bakova. V 73. minutě Arient famózně prokličkoval v pokutovém území přes tři clonící protihráče, jeho střelu Košťálek jen vyrážel před sebe a Martin Toman mladší dorazil na 2:0.

Dalším změnám skóre zabránili beci. Mašek vylákal Vernera z brány a předložil Lukášovi, jehož střelu hostující obrana zblokovala. Na druhé straně prostřelil Košťálka opět Toman, ale na čáře vše jistil Karban.

Branky: 4. Arient, 73. Toman ml.

Rozhodčí: Rybka. ŽK: 3:4. Diváci: 56. Střely na bránu: 1:5. Rohy: 5:6. Poločas: 0:1.

Kosmonosy: Košťálek – P. Kraus, Karban, Lukáš, Polanka (67. Kopecký) – Klepáč ml., Klepáč st., Keszeg, F. Kořínek (71. J. Horák) – Mašek, Bednár (62. Kováč).

Bělá: Verner – Slobodzian, Tůma, Hanibal, Činka – Toman ml. (87. Jirdásek), Zahrádka (69. Švadlenka), Vrabec, Král – Zdražil (90. Toman st.), Arient.