SK Kosmonosy – Akuma Mladá Boleslav 4:3

Panuje mezi nimi velká rivalita. Přesto se na fotbalovém pažitu příliš často nesetkávají. Fotbalisté Kosmonos hrají krajskou I. B třídu. Letos se zachránili s pořádně odřeným kožichem.

To boleslavská Akuma bojovala o soutěž níže, v okresním přeboru, téměř do konce o postup. Nakonec nestačila na Kropáčovu Vrutici a v příští sezoně bude patřit k favoritům přeboru. Takže se Kosmonosy a Akuma v mistrovském zápase v sezoně nepotkají.

Přesto, nebo možná právě proto, si to oba týmy rozdaly v letní přípravě v „přátelském“ zápase. Aby se nikdo nemohl vymlouvat na nevýhodu hostujícího týmu, hrálo se na neutrální půdě skvěle připraveného zeleného koberečku v Horkách.

Již před zápasem se oba fotbalové tábory hecovaly, kdo že prestižní derby vyhraje. A padla dokonce sázka. O bednu šampaňského. Přesněji řečeno o šest lahvinek Bohemia sektu. Vsadili se o ně boleslavský Michal Valenta s Petrem Polankou z Kosmonos. Sám Polanka nakonec nemohl o šampus bojovat přímo na hřišti, neboť jej ze hry vyřadil zánět na svět se klubajících zubů moudrosti, a tak držel palce jenom v ochozech horeckého stadionku. A musel mít radost hlavně ze svého spoluhráče, útočníka Keszega. Ten totiž zatížil akumácké konto hned čtyřmi zásahy a de facto vystřílel výhru v uzavřené sázce.

Akuma držela se soupeřem z vyšší soutěže krok, po poločase byl stav 2:1 pro Kosmonosy. Ale tři branky, jejichž autory byli Dubský, Kováč a z penalty Kamenický, na výhru, nebo alespoň remízu, nestačily.