9.10.2015

I. B třída: Kosmonosy - LužecFoto: Karel Jedlička

I. B třída – 7. kolo

Kosmonosy – Lužec 5:1 (2:1)
Nováček I. B třídy z Kosmonos nadchl diváky kombinační útočnou hrou v neumdlévajícím tempu. Hosté od začátku vůbec nestíhali, jen v úvodní čtvrthodině brankář Prislupský zmařil samostatný nájezd Kubelky i velké šance Keszega a Žižky. Překonal ho až ten, od něhož by to nečekal – kapitán Lužce Martin Tauchman po Hošťálkově trestném kopu hlavičkoval z 12 metrů do šibenice vlastní brány.
Tauchman se vzápětí rehabilitoval, kolem špatně postavené zdi poslal do správné sítě přímý kop. Kosmonosy to nijak nepoložilo, vzápětí Prislupský vyškraboval Kubelkovu hlavičku, zato ve 33. minutě se nechal při brejku domácích oklamat, když Keszeg naznačil přihrávku a místo toho z úhlu zakončil – 2:1.
Hosty rozžhavila do běla po hodině hry penalta, odpískaná za podkopnutí Siřínka v rohu pokutového území. Patrně správně nařízený pokutový kop proměnil Miroslav Hošťálek, v Lužeckých to ale vřelo dál, rozhodčímu spílali při každé příležitosti a ten s gustem ukázal červenou kartu za dva fauly v rychlém sledu Jirkovskému. Aby ran nebylo málo, následný Hošťálkův trestný kop si zpracoval na prsou smíšek Kubelka a zvýšil na 4:1. Prislupský ještě pár vyložených šancí pochytal, překonal jej až v 83. minutě po Flachbartově dloubáčku stejně efektním způsobem Kozma.
Branky: 15. vlastní, 33. Keszeg, 61. Hošťálek, 66. Kubelka, 83. Kozma – 27. M. Tauchman. Rozhodčí: Stránský. ŽK: Siřínek – Jirkovský, Rigo, Peroutka. ČK: 65. Jirkovský (L). Diváci: 79. Střely na bránu: 14:2. Rohy: 6:2.
Kosmonosy: Splídek – Michalec, Hošťálek, Kozma, Šimáček (67. Kraus) – Šulc (59. Bažant), Žižka (72. Žďánský), Flachbart, Keszeg – Kubelka (72. Řehák), Siřínek.

Bakov – Řepín 3:4 (0:2)
V Bakově šel už po dvaceti minutách šel Řepín do vedení, když se po standardce vtipně prosadil Kraus. O osm minut později přistál přesný míč na hlavě Jiskry, který zvýšil na 2:0. Po změně stran se domácí snažili o změnu nepříznivého stavu, ale jejich snahy rázně uťal Černý, který úspěšně dokončil svůj brejk.
Bakov „vstal z mrtvých" hned vzápětí. Domácím, kteří hráli důrazný fotbal „odměněný" rozhodčím pěticí žlutých karet, se podařilo dvěma brankami zápas zdramatizovat. „Bakovští si ve dvou případech koledovali o červenou kartu," glosoval situaci řepínský kouč Miroslav Babovák, „navíc si myslím, že jim sudí odpustil i pokutový kop." Domácí mocně usilovali o vyrovnání, čtvrtý gól Jiskry však překazil jejich plány, které našly uplatnění až v nastaveném čase.
„V prvním poločase jsme hráli doslova hrůzostrašně," nebral si servítky bakovský trenér Jaroslav Maryška. „Vůbec nevím proč, když na place byla stejná sestava jako před týdnem při vítězném utkání v Lužci. Snad si hráči mysleli, že se Řepín, který dosud nevyhrál, porazí sám. Po změně stran jsme se sice trochu zvedli, ale stačilo to jen na snížení skóre. Ve výsledcích přesně kopírujeme loňskou sezonu, kdy jsme prohráli s Pěčicemi a následně vyhráli v Kostelci. Doufám, že budeme u Labe stejně úspěšní."
Branky: 59. Vaněk, 71. M. Louda, 90.+2 Kvapil – 29. a 83. Jiskra, 21. Kraus, 54. Černý. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Majzlan, Kvapil, Bláha, Vaněk, Resl ml. – 0. Diváci: 150.
Bakov: Majzlan – Smetana, Sedláček, Bláha, Hammer (70. Binder) – Frelich, Kendík (76. Resl ml.), Kvapil, Vávra (34. M. Louda) – Mlynka (46. Vitmajer), Vaněk.

FC Mělník – Pěčice 1:3 (0:0)
Pěčice si vezou tři body ze hřiště FC Mělník. Zápas rozhodla jejich plodná desetiminutovka v rozmezí 55. a 65. minuty. To se za hosty trefili postupně Lukeš, Beran a znovu Lukeš. A protože domácí dokázali pouze snížit v 86. minutě Touškem, byla z toho cenná výhra hostů 3:1.
Branky: 86. Toušek – 55. a 65. Lukeš, 57. Beran. Rozhodčí: M. Šesták. ŽK: Vála, Dvorný, Skopka, Malinský – Heřmanský. Diváci: 60.
Pěčice: Dufek – Tůma, P. Košťál, Jakub Jonáš, Heřmanský (77. Mulač) – Volf, Beran (65. D. Košťál), Hubač, Král – Lukeš, Kiceluk (74. Jan Jonáš).

DBSK – Stará Boleslav 1:2 (0:1)
Bousov doma odevzdal všechny body Staré Boleslavi. Po brankách hostujícího Vondry a domácího Vynikala se schylovalo k remíze, ale tu odmítl pět minut před koncem rozhodujícím gólem Bolek Staněk.
Branky: 59. Vynikal – 30. Vondra, 85. Staněk. Rozhodčí: Špidra. ŽK: Kubeček – Cruz, Štěpánek, Beneš. ČK: 90.+1 Cruz. Diváci: 100.
Bousov: Stránský – Bíšek, Kubeček, Novák, Zahrada, Klíma (46. Havel ml.) – T. Šolc, Vynikal, Merva – Kasal (73. Bartoň), Tomíček (60. M. Šolc).

KAREL JEDLIČKA, KAREL HORŇÁK, JAROSLAV BÍLEK

Autor: Redakce

9.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Stanislav Najman, ředitel Pírkova sanatoria.
4

Pírkovo sanatorium se pyšní významným oceněním

Miroslava Jouzová - knihovnice, historička, baráčnice.

Miroslava Jouzová: Nejvíce mě baví spojovat

Autobusovému dopravci chybí přes deset řidičů

Mělnicko – Autobusová doprava se hroutí. ČSAD Střední Čechy má málo řidičů a čím dál tím více se projevuje, že chybí jejich zálohy. Někdy se stává, že autobusová linka na svou trať ani nevyjede. Není totiž nikdo, kdo by mohl narychlo zaskočit.

S rezervními trenéry uhráli doma jeden bod

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Mladé Boleslavi prožili perný sváteční den. Ráno byl odvolán hlavní kouč Patrik Augusta a do podvečerního zápasu proti Hradci tak tým vedli jeho dosavadní asistenti Viktor Ujčík a Boris Žabka. „Patrik měl ráno schůzku na vedení. Poté přišli do kabiny a oznámili to nám asistentům, že na devadesát procent na zápas ještě nový trenér nebude a zápas povedeme my,“ popisoval dopolední hektiku trenér Viktor Ujčík.

Alkohol nepatří ani k ještěrce

Mladá Boleslav – Kdyby nerozsypal palety, možná by to mohlo být ještě horší. Muži za volantem ještěrky hrozí až rok vězení.

Augusta v Boleslavi končí, proti Hradci povedou tým asistenti

Mladá Boleslav – Čtvrtá porážka z posledních pěti zápasů, navíc na půdě posledního, a propad extraligovou tabulkou na tři body od jejího dna. Důvody, proč se vedení Bruslařského klubu rozhodlo jednat a v pátek ráno odvolalo z funkce trenéra Patrika Augustu.