9.10.2015

I. B třída: Kosmonosy - LužecFoto: Karel Jedlička

I. B třída – 7. kolo

Kosmonosy – Lužec 5:1 (2:1)
Nováček I. B třídy z Kosmonos nadchl diváky kombinační útočnou hrou v neumdlévajícím tempu. Hosté od začátku vůbec nestíhali, jen v úvodní čtvrthodině brankář Prislupský zmařil samostatný nájezd Kubelky i velké šance Keszega a Žižky. Překonal ho až ten, od něhož by to nečekal – kapitán Lužce Martin Tauchman po Hošťálkově trestném kopu hlavičkoval z 12 metrů do šibenice vlastní brány.
Tauchman se vzápětí rehabilitoval, kolem špatně postavené zdi poslal do správné sítě přímý kop. Kosmonosy to nijak nepoložilo, vzápětí Prislupský vyškraboval Kubelkovu hlavičku, zato ve 33. minutě se nechal při brejku domácích oklamat, když Keszeg naznačil přihrávku a místo toho z úhlu zakončil – 2:1.
Hosty rozžhavila do běla po hodině hry penalta, odpískaná za podkopnutí Siřínka v rohu pokutového území. Patrně správně nařízený pokutový kop proměnil Miroslav Hošťálek, v Lužeckých to ale vřelo dál, rozhodčímu spílali při každé příležitosti a ten s gustem ukázal červenou kartu za dva fauly v rychlém sledu Jirkovskému. Aby ran nebylo málo, následný Hošťálkův trestný kop si zpracoval na prsou smíšek Kubelka a zvýšil na 4:1. Prislupský ještě pár vyložených šancí pochytal, překonal jej až v 83. minutě po Flachbartově dloubáčku stejně efektním způsobem Kozma.
Branky: 15. vlastní, 33. Keszeg, 61. Hošťálek, 66. Kubelka, 83. Kozma – 27. M. Tauchman. Rozhodčí: Stránský. ŽK: Siřínek – Jirkovský, Rigo, Peroutka. ČK: 65. Jirkovský (L). Diváci: 79. Střely na bránu: 14:2. Rohy: 6:2.
Kosmonosy: Splídek – Michalec, Hošťálek, Kozma, Šimáček (67. Kraus) – Šulc (59. Bažant), Žižka (72. Žďánský), Flachbart, Keszeg – Kubelka (72. Řehák), Siřínek.

Bakov – Řepín 3:4 (0:2)
V Bakově šel už po dvaceti minutách šel Řepín do vedení, když se po standardce vtipně prosadil Kraus. O osm minut později přistál přesný míč na hlavě Jiskry, který zvýšil na 2:0. Po změně stran se domácí snažili o změnu nepříznivého stavu, ale jejich snahy rázně uťal Černý, který úspěšně dokončil svůj brejk.
Bakov „vstal z mrtvých" hned vzápětí. Domácím, kteří hráli důrazný fotbal „odměněný" rozhodčím pěticí žlutých karet, se podařilo dvěma brankami zápas zdramatizovat. „Bakovští si ve dvou případech koledovali o červenou kartu," glosoval situaci řepínský kouč Miroslav Babovák, „navíc si myslím, že jim sudí odpustil i pokutový kop." Domácí mocně usilovali o vyrovnání, čtvrtý gól Jiskry však překazil jejich plány, které našly uplatnění až v nastaveném čase.
„V prvním poločase jsme hráli doslova hrůzostrašně," nebral si servítky bakovský trenér Jaroslav Maryška. „Vůbec nevím proč, když na place byla stejná sestava jako před týdnem při vítězném utkání v Lužci. Snad si hráči mysleli, že se Řepín, který dosud nevyhrál, porazí sám. Po změně stran jsme se sice trochu zvedli, ale stačilo to jen na snížení skóre. Ve výsledcích přesně kopírujeme loňskou sezonu, kdy jsme prohráli s Pěčicemi a následně vyhráli v Kostelci. Doufám, že budeme u Labe stejně úspěšní."
Branky: 59. Vaněk, 71. M. Louda, 90.+2 Kvapil – 29. a 83. Jiskra, 21. Kraus, 54. Černý. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Majzlan, Kvapil, Bláha, Vaněk, Resl ml. – 0. Diváci: 150.
Bakov: Majzlan – Smetana, Sedláček, Bláha, Hammer (70. Binder) – Frelich, Kendík (76. Resl ml.), Kvapil, Vávra (34. M. Louda) – Mlynka (46. Vitmajer), Vaněk.

FC Mělník – Pěčice 1:3 (0:0)
Pěčice si vezou tři body ze hřiště FC Mělník. Zápas rozhodla jejich plodná desetiminutovka v rozmezí 55. a 65. minuty. To se za hosty trefili postupně Lukeš, Beran a znovu Lukeš. A protože domácí dokázali pouze snížit v 86. minutě Touškem, byla z toho cenná výhra hostů 3:1.
Branky: 86. Toušek – 55. a 65. Lukeš, 57. Beran. Rozhodčí: M. Šesták. ŽK: Vála, Dvorný, Skopka, Malinský – Heřmanský. Diváci: 60.
Pěčice: Dufek – Tůma, P. Košťál, Jakub Jonáš, Heřmanský (77. Mulač) – Volf, Beran (65. D. Košťál), Hubač, Král – Lukeš, Kiceluk (74. Jan Jonáš).

DBSK – Stará Boleslav 1:2 (0:1)
Bousov doma odevzdal všechny body Staré Boleslavi. Po brankách hostujícího Vondry a domácího Vynikala se schylovalo k remíze, ale tu odmítl pět minut před koncem rozhodujícím gólem Bolek Staněk.
Branky: 59. Vynikal – 30. Vondra, 85. Staněk. Rozhodčí: Špidra. ŽK: Kubeček – Cruz, Štěpánek, Beneš. ČK: 90.+1 Cruz. Diváci: 100.
Bousov: Stránský – Bíšek, Kubeček, Novák, Zahrada, Klíma (46. Havel ml.) – T. Šolc, Vynikal, Merva – Kasal (73. Bartoň), Tomíček (60. M. Šolc).

KAREL JEDLIČKA, KAREL HORŇÁK, JAROSLAV BÍLEK

Autor: Redakce

9.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

OBRAZEM: Plivali bonbóny do dálky

Kosmonosy - V Kosmonosech změřili své síly mladí hasiči. O víkendu se tam konal 22. ročník Her hasičské mládeže, který pořádali místní dobrovolní hasiči. Do boje se tam pustilo 18 družstev. Na děti na náměstí, v okolí zámku a v parku čekalo osm soutěžních disciplín. Kromě už tradičních disciplín, jako je spojování savic, si pro ně hasiči připravili i plivání bonbonů do dálky, pití vody na čas či překážkovou dráhu. Zřejmě nejzajímavějším bylo pro mladé závodníky střílení z airsoftových pistolí. Ti nejlepší si pak domů odnášeli ceny.