Fotbalový okresní přebor Mladoboleslavska zná po 21 odehraných kolech svého vítěze. Fotbalisté Kosmonos, kteří si vytvořili rozhodující náskok už na podzim, kdy kromě jediné remízy všechny své zápasy vyhráli, mají díky sobotní výhře v Krnsku na čele aktuálně sedmnáctibodový náskok. Ve hře jich přitom je ve zbývajících pěti kole ve hře už jenom patnáct.

OKRESNÍ PŘEBOR

MSK B – Židněves 4:1 (4:0)
Hostující tým přijel do Mnichova Hradiště bez pěti hráčů základní sestavy s mladými hráči dorosteneckému věku. Například pro Hokufa (ročník 1999) to byl vůbec první start v dospělém fotbale. Do hry pak byl připraven i Chumlen, pro změnu ročník 1961. Ten však do hry nezasáhl.
Podle výše zmíněného vypadal i první poločas, který se prakticky odehrál na jediné polovině hřiště. Domácí po něm vedli 4:0 a to další šance ještě zůstaly nevyužity. Hosté se zmohli jen na dvě střely na branku.
Druhá půle byla už pro hosty příznivější (také asi po domluvě trenéra v šatně). Nejenže dali v 51. gól, ale měli i další šance. Hlavně šikovný Sítař dělal domácí obraně potíže. Druhý poločas se hrál v dešti na mokrém povrchu, což právě hráčům typu Sítaře vyhovovalo. Nehezkou kaňkou jinak slušně hraného zápasu, v němž žluté vyplynuly spíše ze hry, bylo vyloučení hostujícího Piršče v poslední minutě zápasu, když se dožadoval po rozhodčím, aby pískal pořádně.
Branky: 6. a 33. Maryška, 17. Razák, 26. Kandráč – 51. T. Měkota. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 4:4. ČK: 89. Piršč (Ž). Diváci: 80. Hráč zápasu: Kandráč – T. Měkota.

Akuma – Bělá 3:1 (0:1)
První poločas byl vyrovnaný a mírnou převahu měli hosté, kteří také šli do kabin s vedením. Do druhé půle ale přišli domácí jako vyměnění, začali hrát a také střílet góly. Nakonec zvítězili dvoubrankovým rozdílem a vypluly ze sestupových pozic.
Branky: 50. Hlaváček ml., 70. Skramužský, 87. Havránek – 20. Vrabec. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 3:2. ČK: 85. Barva (B). Diváci: 90. Hráč zápasu: Dubský – Krejčík.

Čejetice – Kostelní Hlavno 4:0 (1:0)
Domácí nastoupili bez Plintoviče, ale s navrátilcem Brožem, který se hned dvakrát dokázal prosadit. V první půli se hrála vyrovnaná partie, ve druhém už byli domácí pány na hřišti, což se projevilo i na skóre.
Branky: 17. a 76. Brož, 68. Jaroš, 75. Malák. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 4:2. Diváci: 65. Hráč zápasu: Brož – M. Bůžek.

Krnsko – Kosmonosy 0:4 (0:2)
Domácí sice podali bojovný výkon a ukázali zlepšení proti posledním zápasům, ale na Kosmonosy jdoucí si pro titul to nestačilo.
Branky: Keszeg 2, Siřínek, vlastní. Rozhodčí: Salač. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Hráč zápasu: Novák – Keszeg.

Kosořice – Bezno 3:3