Kosmonosy uhájily výhru i v deseti

Kosmosnoy – B-třídní fotbalisté Kosořic vyrazili na hřiště Kosmonos bez svého brankáře, na jeho post tak zaskočil trenér.Hostující celek tato událost spíše semkla a hned v šesté minutě šel do vedení.

26.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

Dlouhý pas Mašky prodloužil Macháč na rozběhnutého Briestenského, který nejprve nastřelil brankáře a hned vzápětí v hlavičkovém souboji předčil obránce.

Domácí mohli v 11. minutě rychle odpovědět, jenže střelu osamoceného Lukáše bravurně vykryl vybíhající gólman Drahota. Úvod zápasu nabídl pěkný fotbal. O osm minut později se domácí už radovali. Přihrávku Výdy zužitkoval nekrytý Kvajsar.

Už v 16. minutě fotbalisté Kosmonos stav utkání zcela otočili ve svůj prospěch. Centr z pravé strany jemně tečoval hostující Batala přímo do svého spoluhráče, od jehož těla se míč odrazil do sítě.

Ovšem tato situace Kosořice nepoložila, spíše naopak. Ve 22. minutě neodpískal rozhodčí faul na Adámka, míče se však zmocnil Sedláček a nechytatelnou ranou pod břevno vyrovnal.

V dalších minutách se vše podstatné odehrávalo před brankou Kosmonos. Z totožné pozice opět pálil Sedláček, Hošťálek tentokrát jeho ránu vyrazil. Následně po individuální akci nebezpečně pálil Kiceluk a o chvilku později i Lener. Domácí po zbytek prvního poločasu neuspěli s nakopávanými míči proti dobře pracující obraně soupeře.

Na začátku druhého poločasu hráči Kosmonos zahrávali několik standardních situací. Právě po jedné z nich šli v 53. minutě opět do vedení. Přímý kop Klepáče z rohu vápna proletěl nad hlavami hráčů a bez dalšího zásahu zapadl do sítě u vzdálenější tyče.

V 64. minutě domácí Kvajsar zbytečně oslabil svůj tým poté, co po odehrání míče úmyslně zasáhl protihráče. Kvajsarův zkrat mohl v 70. minutě potrestat opět Sedláček, všiml si vysunutého brankáře, nakonec ale lobem přestřelil.

Kosořicím poté začala váznout kombinace a Hošťálka už téměř nezaměstnávaly. Naopak hráči Kosmonos své vedení ještě navýšili. V 80. minutě nadvakrát střílel Holický a jeho druhý pokus proletěl houštinou těl přímo k tyči. Jako přes kopírák se kosmonoský středopolař trefil i v 89. minutě a pečetil na konečných 5:2.

Kosmonosy - Kosořice 5:2 (2:2)
Branky:
80. a 89. Holický, 14. Kvajsar, 16. vlastní (Adámek), 53. Klepáč - 6. Briestenský, 22. Sedláček. Rozhodčí: Bekešský. ŽK: 1:3. ČK: 64. Kvajsar (Kosmonosy). Diváci: 50. Kosmonosy: Hošťálek - Kraus (11. Mašek, 60. Nagy), Martin Klepáč st. (78. Svoboda), Polanka, Michalec - Keszeg, Lukáš, Holický, Výda, Martin Klepáč ml. – Kvajsar. Kosořice: Drahota - Grus (77. Štecher), Maška, Batala, Sedláček - Lener, Adámek, Briestenský - Malík, Macháč – Kiceluk.

(ada)

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno.
24

OBRAZEM: Výkon sezony zhasl Kometu

V Kolomutech u Mladé Boleslavi se konal povánoční nohejbalový turnaj. Tradiční.
32

OBRAZEM: Na turnaj jeli všichni lokálkou

Řehořková se kvalifikovala na olympiádu mládeže

Mladá Boleslav - Krasobruslařsky BK Kraso Mladá Boleslav navázaly na výborné podzimní výkony a daly o sobě i tentokrát vědět. Třináctiletá Soňa Řehořková byla za Středočeský kraj nominovaná na VIII. ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, která se na přelomu ledna a února bude konat v Pardubickém kraji.

OBRAZEM: Otužilci závodili v ledové Jizeře

Mladá Boleslav - Teplota vody jen lehce přes dva stupně, na břehu pak pouhé čtyři. Pro některé smrtící kombinace pro plavání, pro více než padesátku otužilců naprosto ideální kombinace pro sobotní plavecké závody v Jizeře.