V Benešově padly ve středočeském derby starých známých z předminulé sezony všechny tři branky během prvního poločasu. Domácí se jen krátkou chvíli těšili z penaltového vyrovnání zkušeného exligisty Pilíka. Na trefu Nováka už odpovědět nedokázali.

V Kosmonosech a Bydžově se na rozdílový gól čekalo až do druhých poločasů. Celek z Boleslavska zdramatizoval souboj s o dvě třídy výš hrajícím favoritem těsně před pauzou zásluhou svého nejzkušenějšího hráče Fabiána.

Naději na překvapení živily více než čtyři stovky diváků do 72. minuty, než ji uťal varnsdorfský Zálešák. V závěru Severočeši náskok ještě navýšili – nejdříve po penaltovém faulu Šimáčka, který se zároveň vykartoval, a na konečných 1:4 trefou střídajícího Firbachera.

Kolínu stačila na postup jediná branka v závěru, připsaná navíc jako vlastní brankáři Nového Bydžova. „Jediné pozitivum je postup,“ konstatoval trenér Kolína Petr Pavlík. „My jsme k utkání přistoupili bohužel moc profesorsky. Domácí hráli z hlubokého bloku, do kterého jsme se díky špatnému pohybu a práci s míčem nemohli dostat,“ přiznal.

V dalším kole se jeho svěřenci představí doma proti Chlumci nad Cidlinou, s nímž se tak na podzim v součtu s mistrovským duelem utká dvakrát. Do Štěchovic zavítá lepší z dvojice Ústí nad Orlicí – Viktoria Žižkov (hraje se 23. srpna) Oficiálním termínem druhého je kola 30. srpen.

Mol cup - dohrávky 1. kola: Kosmonosy – Varnsdorf 1:4 (44. Fabián – 10. Rudnytskyy, 72. Zálešák, 82. z pen. Kříž, 86. Firbacher, ČK: 81. Šimáček), Benešov – Povltavská FA 1:2 (22. z pen. Pilík – 17. z pen. Drobílek, 27. Novák), Nový Bydžov – Kolín 0:1 (84. vl. Lehký)