O stopera FK Mladá Boleslav Milana Kopice projevil zájem nizozemský prvoligový klub SC Heerenveen.

Modrobílé dresy celku, který v letošní sezóně obsadil páté místo v nejvyšší nizozemské lize, obléká od zimy také bývalý slávista Marek Švec. Konečné páté místo zaručuje Heerenveenu, stejně jako v letošní sezóně, účast v poháru UEFA.

Milan Kopic zájem Holanďanů potvrdil: „Manažer Paska mne informoval o zájmu Heerenveenu. Jednání jsou na dobré cestě, ale nerad bych to zakřikl.“
Jak se sám fotbalista dívá na případný přestup do Nizozemí? „Určitě by to byl další krok dopředu v mojí kariéře,“ neskrýval svou radost obránce.

Kopic je však dosud vázán smlouvou v FK Mladá Boleslav. Sportovní ředitel fotbalového klubu Zdeněk Kudela k chystanému transferu uvedl: „Zatím máme pouze informaci od hráčova manažera Pasky o zájmu Heerenveenu. Z Holandska nás však dosud nikdo nekontaktoval, proto se zatím touto situací nezabýváme.“

Boleslav má již s holandskými týmy zkušenosti, neboť v roce 2006 odešel z Mladé Boleslavi obránce Ondřej Švejdík do FC Groningen, který letošní sezonu ukončil na sedmém místě s devítibodovou ztrátou na Heerenveen.

Ondřej Švejdík se letos podíval na trávník ve třinácti ligových zápasech a zaznamenal dvě branky.