Proti druholigové Příbrami v poháru zkompletovali vítězný hattrick. Příznivou šňůru teď fotbalisté Mladé Boleslavi budou hájit proti soupeři z nejtěžších. Plzeň přijíždí s vizitkou týmu, který se pyšní historicky nejlepším startem do ligy.

Sedm kol je odehráno v nejvyšší domácí soutěži, Západočeši mají na kontě stejný počet vítězných zastavení. Boleslavští věří, že s fanoušky v zádech mohou být první, kdo vicemistra obere o body.

„Po nepovedeném startu do ligy jsme sice dvakrát vyhráli, ale bodů máme stále málo. Za vítězstvím a třemi body půjdeme i v utkání proti dosud neporažené Plzni a věřím, že nám v tom úsilí pomůžou zaplněné tribuny,“ spoléhá generální sportovní manažer Dušan Uhrin na kouzlo domácího prostředí.

Zatímco do předešlého utkání na svém trávníku šli jeho svěřenci bez jediné výhry, nyní mají na kontě hned dvě. Podle Lukáše Magery, který proti Příbrami začal s gólovým naplňováním postupové povinnosti, se tým dostává zápas od zápasu do stále větší pohody.

„Nálada po prvních zápasech nebyla dobrá, ale věděli jsme, že máme kvalitu, abychom to zvládali. I s pohárem jsme tři zápasy nedostali branku. Z toho teď těžíme. Víme, že vpředu máme sílu, abychom nějakou dali,“ popsal zkušený útočník současné rozpoložení boleslavské kabiny.

Také on věří, že by se klidně mohla opakovat rok a půl stará historie. V závěru jarní části 2016 přijížděli Západočeši do města škodovek dokonce s šestnáctizápasovou vítěznou šňůrou v zádech. Po výsledku 2:0 se ale vraceli s nepořízenou. Autorem vítězného gólu byl tehdy z penalty právě Magera (druhou branku přidal Baroš).

„Síla obou týmů je velká, oba jsou v pohodě. Myslím, že máme na to, abychom Plzeň porazili, tak jako každého, i když kolikrát ztrácíme body s nejslabšími,“ uvažuje Magera. Utkání hrané v rámci podzimního pokračování ligového projektu Víkend otců začíná v sobotu v 18 hodin.