„Poslední sezona byla velmi náročná jak psychicky, tak fyzicky. A upřímně, jsem v Kosmonosech u chlapů tak dlouho, že to pro mě až exotické, není normální, aby jeden člověk trénoval tým tak dlouho,“ říká Michal Mašek ke svému rozhodnutí skončit.

Ona doba u mužstva byla tak dlouhá, že se v klubu ani konkrétního počtu sezon přesně nedopočítali. „Když jsme to minulý týden řešili s panem Bernardem (předseda SK Kosmonosy), tak jsme se k nějakému číslu ani nedopátrali, ale mohlo by to být osm, devět let. Postupoval jsem s týmem od okresu až do divize. Ale přesně to nevím. Museli bychom to ověřit. Když to řeknu teď, cítím se tak, jako by to byla věčnost,“ přemýšlel nahlas osmačtyřicetiletý lodivod.

I když aktuální sezona byla hlavně v důsledku tristního bodového startu v úvodní třetině hlavně o starostech, odnese si Michal Mašek fůru těch nejlepších vzpomínek.

close Kosmonoský Michal Mašek (uprostřed) v obležení bělských hráčů Vrabce (vlevo) a Zahrádky. info Zdroj: Karel Jedlička zoom_in Z ARCHIVU: Michal Mašek (uprostřed, v obležení bělských Vrabce a Zahrádky) ještě coby hráč Kosmonos. „Určitě za námi něco zůstalo. Tím, že končím v dobrém, protože s kosmonoským fotbalem budu pořád spojený, tak určitě nevylučuji ani návrat. Ale teď si potřebuji odpočinout, tělo už říká dost, nejenom hlava. Je to náročné, i na amatérské úrovni,“ vyjádřil se Michal Mašek, který v mužstvu zároveň vede svého syna Michala (druhý, Lukáš, na jaře jako host z Boleslavi kopal druhou ligu za Chrudim).

Jak sám Mašek starší prozradil, měl určité slovo i při výběru svého nástupce, kterým se stane ex-benátecký Pavel Jícha. „Jeho jméno zaznělo ode mě a nadále to společně konzultujeme,“ řekl.

A jaká tedy bude příští sezona Michala Maška? „Místo toho, abych seděl na jedné straně hřiště, sednu si na tribunu na druhé a trochu si to užiju. Určitě si dám od fotbalu pauzu, alespoň na první rok. Možná se zapojím v Kosmonosech třeba s přípravkou, s malými dětmi. Ale od dospělého fotbalu si chci vzít alespoň půlroční pauzu,“ uzavřel.

PODÍVEJTE SE: Takto trenér Michal Mašek hodnotil podzimní porážku 0:2 v Benátkách:

Trenér Kosmonos Michal Mašek hodnotí porážku v Benátkách | Video: Ondřej Nejedlo

Načítám tabulku ...