„Samozřejmě bych nerad opouštěl první místo, ale udržet ho bude velmi těžké. Na podzim nás nikdo ze soupeřů neznal a asi jsme všechny dost zaskočili. Teď už se na nás ale určitě připraví lépe,“ říká trenér štiky krajského přeboru Aleš Kohout. On sám by byl po sezoně spokojený s medailovým umístěním.

Ale jeho tým má sezonu rozehranou parádně, a tak na přetřes musela přijít i otázka případného postupu do divizní soutěže. „Nechci předbíhat. Bylo by pak ve hře hodně okolností jako hráčský kádr a také finance. Ale za mě jako trenéra by to bylo rozhodně hezké,“ odpovídá Kohout, který si sám zahrál patnáct prvoligových zápasů v dresu Jablonce, kde stihl i dva zápasy evropských pohárů.

Nyní má za sebou zimní přípravu jako kouč lídra krajského přeboru. V ní však musel do několika zápasů zasáhnout i v roli hráče. „Bohužel nás hodně zasáhla chřipková epidemie. Spousta hráčů byla nemocných, k tomu se nám někteří zranili a jeden zápas jsme dokonce museli soupeři zrušit. Do několika zápasů jsme šli v kombinované sestavě s béčkaři a pak z toho byla třeba porážka 1:11 s Vyšehořovicemi,“ vyjmenovává Kohout zimní trable. 

Poslední přípravu však už odehrály Horky v téměř kompletním složení a byla to vydařená generálka. „Ještě nám chyběli tři zranění hráči základní sestavy, ale s divizním Novým Borem jsme uhráli remízu 1:1,“ hlásí horecký lodivod.

A přidává výčet zimního pohybu v kádru: „Do Rakouska odešel Radek Minář, do Kosmonos Láďa Hlaváček a Yerokhin se vrátil na Ukrajinu. Naopak přišel brankář Michňa z Benátek, z Luštěnic by se měl vrátit Libor Cepka a ještě jednáme o příchodu dvou hráčů do středové řady.“