FC Kodaň - FK Mladá Boleslav 4:2 (3:1)

JAROSLAV BÍLEK

Algarve (Portugalsko) – Tři zápasy, třikrát proti dánskému soupeři – dvě porážky a jedna výhra. Taková je výsledková bilance fotbalistů FK Mladá Boleslav, kteří se na portugalském soustředění zúčastnili mezinárodního turnaje Atlantic Cup.

Závěrečné střetnutí na portugalském Atlantic cupu se boleslavským fotbalistům vůbec nepovedlo, přestože ho začali dobře. Kodaňský tým protřelý každoroční účastí v evropských pohárech bez milosti trestal kiksy boleslavské defenzívy.

První poločas začali Boleslavští brzkým gólem, ale v dalším průběhu nedůslednostmi ve vlastní šestnáctce třikrát inkasovali. Úvodní boleslavský útok soupeř zastavil sražením Bořila a trestný kop ze dvaceti metrů poslal Vacek přes zeď nad branku. V 5. minutě po Kyselově akci z pravé strany nepustili kodaňští obránci Ďuriše k míči. O minutu později kopal Končal první boleslavský roh a Magera u bližší tyče přesnou hlavičkou zaskočil brankáře Andersona.

Jak nečekaně brzo získali Boleslavští vedení, tak ho ještě nečekaněji za chvíli ztratili. V 8. minutě rychlý kodaňský útok zakončil Augustinsson křížnou střelou z hranice vápna k levé tyči, kam se brankář Hruška natahoval marně – 1:1.

Ve 31. minutě kodaňská rychlá akce po levé straně vyvrcholila přízemní přihrávkou před boleslavskou branku, kde nekrytý Toutouth snadno dokonal obrat ve vývoji utkání – 2:1. Za tři minuty dali Kodaňští další laciný gól. Cornelius snadno přešel přes Kocha a Bořila, odcentroval před boleslavskou branku, kde sice zasáhl Hůlka, ale od něho se míč odrazil k Amankwaamovi, jenž bez velkých obtíží skóroval. V závěru poločasu ještě Vackovu bombu gólman Anderson vytlačil od pravé tyče do rohu, který Vacek záhy rozehrál, ale v brankovišti si neškodný centr gólman pohodlně stáhl.

Ve druhém poločase to pár minut vypadalo, že Boleslav zápas zdramatizuje, ale brzo udeřilo opět před její brankou. V 62. minutě totiž stoper Koch na půlce hřiště nepřesně rozehrál a vyzval soupeře k brejku, což využil Cornelius, který utekl Navrátilovi a podle Hrušky se trefil k levé tyči.

Za dvě minuty ještě po faulu na Ščuka proměnil trestný kop Skalák, když prostřelil hráčskou zeď a trefil se k levé tyči. V předposlední minutě hřiště opustil Navrátil po nešetrném zákroku soupeře, jenž mu kopačkou na hlavě způsobil ránu vyžadující chirurgický zákrok v rozsahu tří až čtyř stehů. V nastavené dvouminutovce zaměstnal Ščuk vlastního brankáře, když ve skrumáži sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč u pravé tyče v poslední možné chvíli musel definitivně zkrotit Hruška.

Boleslavští byli z prohry rozčarovaní. „Začali jsme dobře a dali vedoucí gól, ale místo abychom se zklidnili a přidali další, tak jsme po zbytečných chybách inkasovali a prohráli," divil se Michal Ďuriš. „Dnes jsme dělali hrozné chyby a zkušený soupeř je nekompromisně trestal," povzdechl si Lukáš Hůlka.

Branky: 8. Augustinsson, 31. Toutouth, 34. Amankwaa – 6. Magera, 64. Skalák. Rozhodčí: Piscarreta (Portugalsko). ŽK: 1:2.
Boleslav: Hruška – Kysela, Hůlka (46. Navrátil, 89. Pajer), Koch, Bořil (46. Thalamy) – Kúdela (46. Šisler), Vacek (46. Ščuk) – Ďuriš (46. Zahustel), Magera (46. Skalák), Končal (46. Štohanzl) – Wágner (46. Subbotin).