Kněžmostský Beran napodobil Kamenického gól desetiletí

Mladoboleslavsko – Ve fotbalovém okresním přeboru slaví druhou výhru v ročníku nováček z Řepova. Ten si doma překvapivě vyšlápl na doubravský Jizeran a vyprovodil ho výsledkem 3:0. Začátek zápasu patřil sice favorizovaným hostům, kteří byli v úvodní čtvrthodině lepším týmem, pak už ale převzali otěže domácí. Po půl hodině hry je navíc poslal do vedení Rambousek. Ve druhém poločasu se hosté na odpověď nezmohli, naopak ještě dvakrát inkasovali. Po přestávce se trefil Michal Šťastný, z penalty pak přidal svůj druhý gól Václav Rambousek.

12.10.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Sidorják

Po delší době zabral naplno také Zdětín a na jeho hřišti do odneslo Kostelní Hlavno. „Šancí jsme měli na několik zápasů,“ hlásil po zápase předseda domácího oddílu František Němeček. Nakonec se domácí hráči prosadili alespoň dvakrát. Hostující hráči toho naopak příliš mnoho nepředvedli, brankovou příležitost si za celý zápas vytvořili pouze jedinou.

Derby v Bakově vítěze nepoznalo, ale vidělo dva rozdílné poločasy. V tom prvním dominoval hostující Kněžmost, ve druhém pak domácí. Už v šesté minutě poslal hosty do vedení po hrubce domácích Šrytr, náskok Kněžmosta pak korunoval ve 43. minutě Josef Beran nádherným přehozením gólmana téměř z poloviny hřiště. Tato reminiscence na gól desetiletí ale domácího trenéra Kamenického rozhodně nepotěšila. Co jej ale mohlo těšit, byl zvládnutý návrat do zápasu po poločasové přestávce. Hosté jakoby fyzicky odpadli a navrch měli Bakovští. A po zápasovém trestu se hned dvakrát zadařilo střelci Mlynkovi. Po hodině hry snížil náskok hostů a šest minut před koncem zápasu dokázal i vyrovnat. „Hráčům musím poděkovat, zápas nezabalili a i za nepříznivého stavu dotáhli ho do remízy. Dokázali si, že pokud si budou věřit, mohou porazit každého,“ byl s remízou nakonec spokojený kouč Bakova Jaroslav Kamenický.
Kosořice doma nestačily na Chotětov. Ten už v poločase vedl rozdílem dvou branek, nakonec domácím nasázel potupného bůra. Hattrick zaznamenal hostující kanonýr Michal Rusiňák.

Bezno doma ztratilo všechny body s béčkem Kosmonos ve druhém poločase. Po tom prvním byl stav ještě vyrovnaný 2:2. A v 68. minutě dokonce poslal domácí z pokutového kopu do vedení Miroslav Podzimek. Hosté se však zaskočit nenechali – už za dvě minuty opět srovnal skóre Matouš Kubelka a o výhře hostů pak rozhodl dvěma trefami kouč kosmonoského áčka Michal Mašek. Naopak domácí už závěr zápasu nezvládli a Martin Honzátko si ještě ke všemu vykoledoval červenou kartu.

To druhé béčko v soutěži body tentokrát nebralo. Kropáčova Vrutice totiž doma vedla nad Rejšicemi v poločase 1:0 a hned po změně stran její vedení ještě navýšil Čakrt. V 75. minutě navíc po zmaření brankové příležitosti viděl červenou kartu hostující Luboš Nastoupil. Vyloučení ale hosty semklo a hned za minutu snížil na rozdíl jediné branky z penalty Marek Rys. Více už ale hosté v oslabení nezvládli.

První výhru v soutěži slaví Dlouhá Lhota. V sedmém kole se jí totiž podařilo vyhrát 4:1 a to ještě navíc na venkovním hřišti v Bělé. Hodně jim k tomu pomohli domácí, kteří kupili v obranné fázi jednu chybu za druhou. V poločase byl stav ještě vyrovnaný 1:1, ale poté, co se hosté dostali ve druhé půli do vedení, Bělští otevřeli hru, což byla ale voda na lhotecký mlýn.

Okresní přebor – 7. kolo

Bezno – Kosmonosy B 3:5 (10. T. Hötzel, 25. Kolařík st., 68. Podzimek – 45. a 70. Kubelka, 82. a 84. Mašek, 18. Beran), Bělá – Dlouhá Lhota 1:4 (42. Záleský – 26. a 65. Kohnhäuser, 59. a 71. Valenta), Bakov – Kněžmost 2:2 (64. a 74. Mlynka – 5. Šrytr, 43. J. Beran), Zdětín – Kostelní Hlavno 2:0 (2. Mezera, 88. Marvis), Kosořice – Chotětov 0:5 (2., 16. a 86. Rusiňák, 67. Vrána, 90. Linek), Řepov – Doubrava 3:0 (30. a 50. Rambousek, 55. Šťastný), Kropáčova Vrutice – Rejšice B 2:1 (26. Korec, 46. Čakrt – 76. M. Rys).

Petr Fencl, Jaroslav Bílek

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Martin Paluska se narodil 16. října, vážil 3,4 kg a měřil 49 cm. Maminka Olga a tatínek Jan si ho odvezou domů do Starých Splavů.
9

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Volební místnost v Hlízově.
110

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Chomutov, Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/  - Piráti neprolomili sérii porážek a připsali si již šestou prohru v řadě. Tentokrát na samostatné nájezdy. Zápas se pro ně vyvíjel dobře. První třetinu vyhráli dvougólovým rozdílem, ale v prostřední části hry Bruslaři vyrovnali. Pak to už byl boj o každý centimetr ledu. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté.

OBRAZEM: Parlamentní volby v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Dům kultury Mladá Boleslav byl v pátek 20. října 2017 poměrně obležen. V 15 hodin přišel s manželkou volit i šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.