Dvě kola zbývají do konce okresních fotbalových soutěží a na čele okresního přeboru opět dochází k „pravidelné" změně. Do víkendu vedoucí Akuma prohrála na horké půdě v Kostelním Hlavně, a do čela se vrací díky výhře 5:2 nad Krnskem Kněžmost. Na opačné straně tabulky je definitivně jasno, že do III. třídy doprovodí Řepov březenští fotbalisté.

Kněžmost – Krnsko 5:2 (3:0)
Fotbalisté Kněžmosta se na čele okresního přeboru střídají s Akumou jak v otočných dveřích, dvě kola před koncem ale získali nejspíše rozhodující náskok.
Proti Krnsku v parném odpoledni od začátku dominovali. Na vedoucí gól nabil Hybner v 10. minutě proti noze Josefu Beranovi. Hrot Štěpánek pak potrestal nedorozumění hostující obrany a ihned po výkopu zamířil k tyči Kastner – 3:0.
Dalším pohromám zabránil gólman Novák. Po Kastnerově akci vychytal Vávru a především dvakrát J. Berana, který byl na malém vápně sám a obránci Krnska už se ani nesnažili v domnění, že takovou šanci nelze nedat.
Po přestávce tempo trochu upadlo, ale v 61. minutě se po zemi k tyči trefil Vávra. Jenže Krnsko se debaklu vzepřelo. Josef Hötzel obešel dva hráče i brankáře, ale prázdnou klec minul. Moc zlikvidoval i nájezd Firického, který vypíchl míč T. Beranovi. Brankář Kněžmosta spoluhráče párkrát nevybíravě zpucoval, hlavně když vyškrábl Firického střelu a mezi třemi domácími dorazil míč do sítě střídající Soumar. Ten pět minut nato rozehrál roh a David Šotka hlavičkou snížil už na 4:2.
Uklidnění favoritovi přineslo až nastavení a Štěpánkovo povedené sólo přes půl hřiště až do cíle.
Branky: 27. a 90.+1 Štěpánek, 10. J. Beran, 28. Kastner, 61. Vávra – 73. Soumar, 78. D. Šotka. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 0:0. Diváci: 105. Střely na bránu: 10:9. Rohy: 5:7.
Kněžmost: Moc – Repš (90. Macek), T. Beran, Kobrle, Vokál (85. Prokůpek) – Hybner, Kastner, Škaloud, J. Beran, Vávra – Štěpánek.
Krnsko: Novák – Janata, Archman, Mráček, P. Šotka – Tomášek (46. Soumar), M. Hötzel (81. T. Hötzel), Hofman, J. Hötzel – Firický, D. Šotka.

Kosořice – Březno 4:0 (1:0)
V duelu Kosořic s Březnem se prakticky už o nic nehrálo. Domácí nechali odpočívat některé hráče základní sestavy. Hosté měli o poznání snazší rozhodování o sestavě, na lavičce byl k dispozici pouze jediný hráč.
Od začátku se hrálo v poklidném tempu, takže jako první si na míč sáhl březenský Jeleček až po čtvrt hodině hry. Malíkovu ránu však brankář bezpečně lapil. Domácí měli více ze hry, jenže příležitostí bylo poskrovnu. Ve 20. minutě však hostující obranu překvapil Niklfeldem rychle rozehraný míč po faulu na polovině hřiště. Malík však sólo nezužitkoval a nastřelil pouze gólmana. Hráči Března, až na pár výjimek, míče spíše odkopávali, co nejdále od branky. Ve 27. minutě se domácí Fingerhut prokličkoval mezi třemi hráči soupeře, odcentroval a Malík na zadní tyči uklidil míč hlavou do sítě. Hrálo se převážně na jednu branku. Už o chvíli později Tříska vysunul Malíka a jeho přihrávku do vápna zastavil před Fingerhutem obránce špičkou kopačky. První poločas ukončila nepřesná střela kosořického Malíka ze střední vzdálenosti.
Hráči Kosořic se druhé branky dočkali až po změně stran. V 50. minutě zahrával Kraus přímý kop a na zadní tyči hlavičkoval v obtížné pozici Macháč, přesto dokázal propasírovat míč za Jelečkovy záda. Kosořický brankář doposud nemusel řešit složitější situaci. Nejinak tomu bylo i v 66. minutě, ale tentokrát si šikovně nabíhal Bláha, na míč však nedosáhl. Vzápětí hledal březenský Měkota ve vápně spoluhráče, jenže Dezsö zamířil pouze do boční sítě. V těchto minutách se hrálo v pouťovém tempu a vypadalo to, že utkání skončí dvoubrankovým vítězstvím domácích. V 85. minutě však Kraus parádní kolmicí přes půl hřiště vyslal do úniku Fingerhuta, který v rychlosti obehrál brankáře a zvýšil do prázdné branky na 3:0. V poslední minutě domácí ještě zahrávali rohový kop. Míč z kopačky Krause lehce usměrnil Kučera a stanovil konečný výsledek.
Branky: 27. Malík, 50. Macháč, 85. Fingerhut, 90. Kučera. Rozhodčí: Kubín. ŽK: 1:1. Diváci: 82.
Kosořice: Kraus – Batala (46. Sedláček), Maška, Pára, Kučera – Tříska, Niklfeld (39. Macháč), Kraus, Adámek – Malík, Fingerhut.
Březno: Jeleček – Tichý, Koudelka, Šťastný, Chytrý – Beneš, Dezsö, Kepka, Duška – Bláha, Měkota. 

Kostelní Hlavno – Akuma 3:0 (3:0)
Domácí jasně přehráli vedoucí Akumu, která díky porážce o své postavení v tabulce přišla. Hlavno vedlo už po čtvrt hodině hry 2:0, do přestávky náskok ještě zvýšili. A když se po deseti minutách hry pakoval ze hřiště Vladimír Kohnhäusera neměla už Akuma dostatek sil na zvrat.
Branky: 6. a 13. Sůra, 37. Zvoníček. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 1:3. ČK: 55. V. Kohnhäuser (A). Diváci: 80. Hráč zápasu: Sůra – R. Kohnhäuser.

Židněves – Řepov 1:1 (0:1)
Zápas byl naprosto vyrovnaným bojem dvou soupeřů. Remíza tedy nakonec byla spravedlivým rezultátem dění na hřišti.
Branky: 76. L. Hendrych – 34. Vaněk. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 0:3. Diváci: 85. Hráč zápasu: Beneš – Vaněk.

Předměřice – Benátky B 3:3
Dlouhá Lhota B – Čejetice 0:2
Kropáčova Vrutice – Kosmonosy 1:6

PETR FENCL, KAREL JEDLIČKA, JAN ADÁMEK