V okresních soutěžích byly veškeré postupové tajenky rozluštěny už s předstihem, a tak se hrálo především o prestiž a také o žízeň. Téměř všechny zápasy byly přesunuty na sobotu, aby mohly následovat bujaré rozlučky se sezonou. Jako velmi vydařenou mohou hodnotit sezonu především v Dolním Bousově a Chotětově. V obou případech totiž dokázala obě klubová mužstva dospělých vybojovat postup. Dolnobousovské áčko se po dvaceti letech podívá do I. A třídy, zatímco Chotětov slaví historický postup do krajských soutěží. Obě béčka se pak podívají o patro výše do okresního přeboru respektive do III. třídy. Tam z nejvyšší okresní soutěže sestupují Bezno s Kropáčovou Vruticí.

Rejšické béčko (možná ve své derniéře?) sehrálo proti Zdětínu pohodový zápas. Ozdobou šestigólového zápasu (4:2) byla pak branka hostujícího Rosenkranze ze závěru poločasu, kdy se trefil nádherně z volného přímého kopu přes zeď.
V Řepově padlo ještě o čtyři góly více. Spíše remízový zápas nakonec v závěru rozhodli hosté z Bakova. Vyloženě ofenzivní zápas se musel divákům líbit.

Poslední kolo svedlo proti sobě dva jisté sestupující. Kropáčova Vrutice si alespoň osladila následnou rozlučku výhrou 4:0 nad Beznem. Výsledek odpovídá dění na hřišti. K vidění byl jednoznačný zápas pod taktovkou domácích. Navíc se hrálo na rozdíl od ostatních stadionů hodně tvrdě. Rozhodčí Bohuslav musel udělit sedm žlutých a jednu červenou kartu.

Kosmonoské béčko vedlo ve Dlouhé Lhotě v poločase 2:0. Po přestávce ale domácí zabrali a dvěma góly svých matadorů vyrovnali. Poslední slovo ale měli hosté, konkrétně v 82. minutě Král.

Po mistrovských oslavách přijel vítěz přeboru do Doubravy. Domácí se tady proti postupujícímu celku do I. B třídy i v neúplné sestavě vytáhli a dařilo se jim i střelecky. V oboustranně líbivém zápase pak Jizeran vyhrál 3:1, když se o dvě branky postaral Odcházel a o třetí nejlepší střelec soutěže Josef Nedošetko, který tak uzavřel svůj účet na 32 přesných trefách. Druhý za ním skončil s dvaceti zásahy Michal Korec z Vrutice, devatenáct branek zaznamenal záložník kosmonoského béčka Filip Beran.

Zápas Bělé s Kosořicemi skončil remízou 2:2. Všechny čtyři branky padly už v prvním poločase, po obrátce už kralovali brankáři.

Kaňkou posledního kola okresního přeboru pak bylo nesehrané utkání Kostelního Hlavna s Kněžmostem, když nakonec pátý celek tabulky, který nedávno dokonce porazil první Chotětov, nesehnal na utkání dostatečný počet hryschopných plejerů.

Okresní přebor – 26. kolo

Rejšice B – Zdětín 4:2 (2:2)
Branky: 23., 43. a 52. Korejza, 77. Bláha – 25. Husák, 45. Rosenkranz. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 2:2. Diváci: 40.

Řepov – Bakov 4:6 (2:3)
Branky: 22. a 78. Kohout, 38. Podlipný, 89. Štěpán – 55. a 57. Vitmajer, 13. Cecava, 17. Frelich, 32. Říha, 90. Vaněk. Rozhodčí: Kubín. ŽK: 1:2. Diváci: 32.

Kropáčova Vrutice – Bezno 4:0 (1:0)
Branky: 60. a 90. Vala, 37. Korec, 72. Čakrt. Rozhodčí: Bohuslav. ŽK: 2:4. ČK: 65. Šípek (B). Diváci: 80.

K. Hlavno – Kněžmost 3:0 kontumačně
*hosté se k zápasu nedostavili

Doubrava – Chotětov 3:1 (2:0)
Branky: 12. a 50. Odcházel, 5. Nedošetko – 76. Kern. Rozhodčí: Janda. ŽK: 0:0. Diváci: 100.

Bělá – Kosořice 2:2 (2:2)
Branky: 18. Špringl, 44. Smékal – 17. Malík, 22. Pokorný. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 0:4. Diváci: 71.

Dlouhá Lhota – Kosmonosy B 2:3 (0:2)
Branky: 52. Limr, 68. Šolc – 44. a 82. Král, 30. Kozma. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 1:5. Diváci: 65.

Petr Fencl, Jaroslav Bílek