Fotbalisté a fanoušci ve III. třídě a pralesní lize si musí ještě dva týdny počkat. Okresní přebor však od startuje do jara už dnes.

Na čele jsou karty rozdány vcelku jasně – Kněžmost má třicet bodů, druhá Akuma jenom o bod méně. Třetí Čejetice pak ztrácí na lídra devět bodů, další čtveřice vlčáků pak deset.

Kouč lídra Luděk Škaloud je se zimní přípravou spokojený: „Něco jsme natrénovali, teď to ještě přenést na hřiště." Podle jeho slov už začátek jara ukáže, jak žhavé by mohly být postupové ambice. „Čekají nás hned dvě těžká utkání venku, ty ukáží jak jsme na tom," ví Škaloud. Ten pracuje se stejným týmem jako na podzim: „Žádné změny jsme přes zimu nedělali."

Druhá Akuma do kádru také nesahala, za to se děly věci na lavičce. Po zimě totiž skončil Slavomír Výda, staronovým koučem se stal Josef Hůlka, jeho asistentem bude Luboš Skramužský, jenž v minulosti působil u mládeže FK Mladá Boleslav.

V Čejeticích se také změny nekonaly. „V podstatě jsme udrželi stejný kádr jako jsme měli na podzim," hlásí předseda TJF Jiří Ulman. Čejeticím se také podařilo prodloužit hostování střelci Petru Plintovičovi, z boleslavského Sportingu, jenž byl s dvanácti góly nejlepším střelcem týmu, a třetím v celém okresním přeboru. Čejetice měly skvělou druhou polovinu podzimu. Po vyšších patrech ale nepokukují. „Do pátého místa by byla spokojenost," řekl Ulman.

Na sestupových místech je zatím Krnsko (11) a Řepov (4). První nesestupové místo drží Březno. To přišlo v zimě o tvůrce hry Libora Cepku, který zkouší štěstí v Horkách. Jeho místo by mohl obsadit Pavel Bláha, který přichází na hostování ze Skalska.

Ale ani Krnsko rozhodně nechce zůstat tam, kde momentálně je. „Cíl je jednoznačný, a to záchrana," říká odhodlaně sportovní manažer klubu Pavel Tvaroh. Přes zimu proto došlo k posílení kádru. „Na hostování přišel Tomášek z Kosořic a Mráček z Dobrovice, z hostování v Benátkách se nám vrátil dorostenec Hofman. Naopak Vízek hostování v Horkách prodloužil," vyjmenovává změny Tvaroh.