Domácí loučení se sezonou vyšlo starším dorostencům FK Mladá Boleslav na jedničku s dvanácti hvězdičkami. Své soupeře z Příbrami totiž deklasovali poměrem 12:0. Přitom v poločase rekordní kanonádě nic nenasvědčovalo, když domácí vedli „pouze“ tříbrankovým rozdílem.

Na dvanácti střeleckých zápisech se podílelo jedenáct různých hráčů, pouze Jan Strnad skóroval dvakrát. Boleslavští starší dorostenci si výrazně vylepšili celkové skóre a posunuli se z dvanácté na devátou příčku průběžného pořadí. Příbram je s jediným získaným bodem jednoznačně poslední.

„Nejspíše jsme vytvořili rekordní výhru v historii kategorie U19 v celostátní dorostenecké lize. Chtěl bych kluky pochválit a pogratulovat jim k jejich téměř bezchybnému výkonu, který zlomil naši dlouhou šňůru bez vítězství. Dovedla je k tomu velká chuť, neustálá intenzita a samozřejmě i slušná efektivita v zakončení. S domácím prostředím jsme se rozloučili velmi dobře a věřím, že i v posledním venkovním utkání dokážeme předvést dobrý týmový výkon," prohlásil spokojený trenér mladoboleslavských dorostenců Marek Maňas.

FK Mladá Boleslav U19 – 1. FK Příbram U19 12:0 (3:0)

Branky: 17. a 52. Strnad, 12. Růžička, 32. Howard, 54. Šoufek, 59. Zouhar, 64. Naďo, 66. Kolář, 75. Bobek, 80. Fořt, 86. Švejnoha, 90. Peterka. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 0 - Štrbo. Diváci: 60.

Boleslav U19: Zaplatílek - Bobek, Zouhar, Pavlíček, Tvrdý (46. Fořt) - Růžička (57. Švejnoha), Šoufek (57. Filip), Naďo, Monyč - Strnad (66. Peterka), Howard (57. Kolář).

Poslední zápas soutěžního ročníku čekal na Boleslavany hned v úterý ve Zlíně. Na Moravě však celek Marka Maňase na víkendovou kanonádu navázat nedokázal, když sezonu zakončil porážkou 1:4. Po posledním odehraném zápase je boleslavský tým na desáté příčce, v případě bodového zisku Slovácka může o víkendu ještě o jedno místo klesnout.

„V posledních venkovních zápasech se stalo pravidlem, že doslova darujeme našemu soupeři hrubými individuálními chybami vedení v prvním poločase o tři branky. To se opakovalo i tentokrát a proto, i když se naše hra postupem zápasu zlepšovala, jsme nemohli pomýšlet na bodový zisk. Sezónu jsme tak bohužel zakončili pro nás zaslouženou prohrou,“ dodal kouč Maňas.

FC Zlín U19 – FK Mladá Boleslav U19 4:1 (3:0)

Branky: 1., 22. a 55. Hamalčík, 17. Maleňák – 53. Šoufek. Rozhodčí: Žurovec. ŽK: Hönig – Peterka. Diváci: 150.

Boleslav U19: Zaplatilek – Tvrdý (68. Švejnoha), Výda, Pavlíček, Fořt (58. Bobek) - Monyč (58. Peterka), Šoufek, Filip, Gnip (68. Naďo) - Strnad (46. Růžička), Howard.