Kdo bude hrát v obraně? To je klíčová otázka fanoušků fotbalistů Mladé Boleslavi před večerním duelem třetího předkola Evropské ligy na hřišti nizozemského Twente Enschede.

Při zranění stoperů Janíčka, Rolka a Smejkala tak zůstává jediným zdravým středním obráncem zkušený Petr Johana. K němu nutno připočíst i letošního nováčka v prvoligovém kádru Kristiána Zbrožka.

STOPER KÚDELA

Kdo se tedy postaví dnes od 19.45 útočníkům nizozemského klubu? Nejpravděpodobnější je varianta stoperské dvojice Johana – Kúdela, s tím, že do zálohy se postaví Brunclík.
To potvrdil i sám kouč Koubek: „Máme určitě problém na stoperském postu, tam je to alarmující, ale musíme si poradit. Prozradím, že s Petrem Johanou nastoupí na stoperu  Ondřej Kúdela."
„My to neřešíme ve smyslu, abychom panikařili a vytvořili jakousi psychózu, že jsme nějak výrazně oslabení, že nás to sráží a deprimuje. Mužstvo má svou sílu, do Boleslavi se nedostane hráč, který nemá výkonnost a požadující parametry," řekl ČTK po příletu trenér Koubek.
Další sestava by měla být totožná s tou, která vyrukovala v neděli na Teplice v prvním prohraném zápase nového ročníku Gambrinus ligy.

SILNÝ SOUPEŘ

Twente před dvěma lety poprvé v historii vyhrálo nizozemskou ligu a v minulém roce získalo domácí pohár. Uplynulá sezona však už tak úspěšná nebyla a celek z Enschede skončil na šestém místě. Po prohraném evropském play off se dostal do EL až díky umístění ve fair play žebříčku UEFA.
Svěřenci kouče Steva McClarena procházejí soutěží, v níž loni postoupili do osmifinále, už od prvního předkola. Až na domácí remízu 1:1 s finským Interem Turku vždy vyhráli minimálně o tři branky a udrželi čisté konto.
„Víme, že se tam něco změnilo, po přípravě asi nebyli rozjetí, což se projevilo v prvním utkání s Turku, ale odveta mluví za vše. Nemá cenu spekulovat, jestli by Turku bylo lepší. Fotbalová realita je věc jiná. Těšme se tedy do Enschede," podotkl Koubek.

ODLET Z HOŠKOVIC

Fotbalisté odletěli do Enschede ve středečním odpoledni speciálem z hoškovického letiště nedaleko Mnichova Hradiště. Při návratu dosednou klasicky na ruzyňské letiště v Praze, neboť Hoškovice nemohou přijímat letadla v noci.
Vedení Boleslavi také aktuálně řeší neutěšenou situaci na stoperském postu a hledá další možné posily. Proslýchá se o příchodu boleslavského odchovance Radka Dosoudila, který v minulosti působil například ve Slavii Praha a naposledy hrál ve Slovanu Bratislava, s nímž získal i slovenský double.
Zápas mezi Twente a Mladou Boleslaví začne ve čtvrtek v 19:45, hlavním rozhodčím je Estonec Kristo Tohver. Duel nevysílá žádná z českých televizí. Odveta je na programu o týden později na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.