Druhé kolo ve III. třídách přineslo městské derby, několik zajímavých výsledků a také šest červených karet. Hned dvě vyfasovali hráči Krnska, v zápase Ledce – Nemyslovice se červenalo po jednom hráči na každé straně.

SKUPINA A

Židněves po svém sestupu z okresního přeboru nedokázala bodovat ani na druhý pokus. Tentokrát doma podlehla Jivině 3:4. Přitom domácí měli v zápase herní převahu, ale góly dávali hosté, jmenovitě pak Stanislav Nedvěd, který dosáhl na hattrick. Ještě předtím ale domácí vedli 3:1. Ale pak přišli dvě branky zmiňovaného kanonýra a obrat hostí dokonal sedm minut před koncem v době nejsilnějšího domácího náporu jívinský Magada.

U koupaliště se hrálo městské derby nesmiřitelných rivalů a vítězně z něj tentokrát vyšli domácí. Dvě největší šance hostů prvního poločasu spálil Vedral, a tak skóre otevřel až povedenou ranou domácí kapitán Kováč. Hosté se snažili po změně stran zápas vyrovnat, ale dvě dorážky po chybách domácího brankáře Dlouhého gólem neskončily. A tak udeřilo na druhé straně, kde rychlý brejk chladnokrevně potrestal Zdražil, a zajistil tak pomyslné klíče od města minimálně na půl roku pro SKP.

Béčko Bousova vedlo na Klášteře v poločase 3:2. Po změně stran pak přidalo ještě další tři branky. Hattrick trefil Radek Bartoň.
Strhující zápas se hrál v Bakově, kam přijel Řepov. Ten vedl od 48. minuty 4:2, ale domácí nakonec přeci jenom vydolovali bod. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky Louda, remízu trefil po hodině hry kapitán Sedláček.

Béčko Bělé poslal do vedení z penalty Jakub Slobodzian. Domácí se pak dočkali zvýšení na 2:0, pohodový závěr zápasu je ale nečekal. Deset minut před koncem totiž snížil Duška a domácí se až do závěrečného hvizdu museli strachovat o výhru.

V souboji dvou nováčků přestřílely Katusice Branžež. Hosté sice vedli 3:1, pak ale neuhlídali domácího kapitána Lukáše Hybše, který čistým hattrickem zápas otočil na konečných 4:3. Hosté pak kromě vedení přišli také o Václava Pelanta, který za zakopnutí míče viděl druhou žlutou kartu.

Židněves – Jivina 3:4 (2:1)
Branky: 45. a 47. Jurošek, 30. Měkota – 44., 58. a 60. Nedvěd, 83. Magada. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 0:3. Diváci: 54. Hráč zápasu: Jurošek – Nedvěd.

SKP – Sporting 2:0 (1:0)
Branky: 44. Kováč, 84. Zdražil. Rozhodčí: Lafek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Hráč zápasu: Kováč – Bouřa.

Klášter – DBSK 2:6 (2:3)
Branky: 26. J. Kandráč, 45. Bendl – 18., 43. a 80. Bartoň, 9. Merva, 66. J. Šolc, 90. Stejskal. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 2:1. Diváci: 45.

Bakov B – Řepov 4:4 (2:3)
Branky: 10. a 14. Vitmajer, 50. M. Louda, 60. Sedláček – 5. Uher, 11. P. Štěpán, 31. Babák, 48. J. Štěpán. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 3:0. Diváci: 55.

Bělá B – Březno 2:1 (0:0)
Branky: 50. Slobodzian, 66. Kalina – 80. Duška. Rozhodčí: Janda. ŽK: 0:1. Diváci: 60.

Katusice – Branžež 4:3 (1:3)
Branky: 54., 70. a 80. Hybš, 41. Kamenický – 22. F. Krompaský, 33. Šimáně, 45. V. Krompaský. Rozhodčí: Chlastáková. ŽK: 3:2. ČK: 90. Pelant (B). Diváci: 40.

SKUPINA B

Struhy i Luštěnice B nastoupily do utkání se značně omlazenými kádry. Ty ale předvedly zápas pouze průměrné úrovně s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Na straně hostů vyčníval brankář Hájek, který při výsledku 3:2 pro domácí ještě několikrát svůj tým podržel.
Skalsko doma proti Zdětínu zklamalo na celé čáře. Hosté byli během zápasu lepším a hlavně produktivnějším týmem a jeho druhá výhra 5:0 v ročníku byla naprosto zasloužená.

Derby v Pěčicích vyhráli hosté z Žerčic. V dresu hostů se blýskla dvěma góly jejich nová akvizice Martin Sháněl. Druhý gól přidal v závěru zápasu z pokutového kopu, který byl nařízen po volejbalové vložce domácího Josefa Kohouta, který ukázkovým blokem zabránil míči do cesty po střele hostů.

Další derby se hrálo na Strašnově, kam přijelo z pod kopce Krnsko. Hosty poslal do vedení v 10. minutě Pavel Šotka. Ve 26. minutě nařídil rozhodčí Mucek penaltu pro domácí po hraní rukou ve zdi v pokutovém území. To nesl nelibě hráč Krnska Michal Zdražil a inkasoval žlutou kartu. I po ní, ale v kritice rozhodčího pokračoval. Ten ho upozornil, že pokud nepřestane, dostane druhou, na což reagoval slovy: „Mně je to u p**ele!" Následovala tedy druhá žlutá a červená. V 73. minutě ještě po druhé žluté putoval za Zdražilem ještě Soumar, ale ani dvojnásobnou přesilovku hosté nezužitkovali.

Ledce doma vedly nad Nemyslovicemi už 3:0. Hosté pak ale během pěti minut dali dvě branky a bylo zaděláno na drama. To nakonec ukončil až v 89. minutě svým druhým gólem v sezoně Tomáš Kamler.

Předměřice zvládly domácí zápas s rezervou Horek vítězně. Už v první minutě poslal domácí do vedení Robert Skalický. V poločase vedli domácí 3:1, nakonec ještě jeden gól přidali.

Struhy – Luštěnice B 3:2 (3:1)
Branky: 27. a 34. Šíma, 4. Michal – 28. Hrdlička, 80. Archman. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Hráč zápasu: Konopka – Hájek.

Skalsko – Zdětín 0:5 (0:2)
Branky: 75. a 86. Husák, 25. Těšínský, 31. Mareš, 56. Maurer. Rozhodčí: J. Pažout. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Hráč zápasu: Vele – Buryán.

Pěčice B – Žerčice 1:3 (0:1)
Branky: 70. Moc – 66. a 87. Sháněl, 6. Mulač. Rozhodčí: Musil. ŽK: 2:2. ČK: 86. Kohout (P).

Strašnov – Krnsko 1:1 (1:1)
Branky: 26. Řehák – 10. P. Šotka. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 3:3. ČK: 25. Zdražil, 73. Soumar (oba Krnsko). Diváci: 138.

Ledce – Nemyslovice 4:2 (2:0)
Branky: 11. a 89. Kamler, 33. Konečný, 48. Blažek – 62. Matula, 67. Jakubínský. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 4:2. ČK: 59. Kovanič – 50. Pavel Vonášek. Diváci: 50.

Předměřice – Horky B 4:1 (3:1)
Branky: 30. a 70. Uher, 1. Skalický, 27. Veselý – 38. Kohout. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 2:5. Diváci: 91.