Jan Möbius – Bezno
Po neuznané brance přešel k hlavnímu a řekl, že míč už byl za brankovou čarou. Bezno tímto gólem nakonec prohrálo zápas.

Trenéři mládeže
Hráčů je hodně, ale já dávám hlas trenérům mládeže, protože bez nich nebudeme mít za pár let koho pískat.

Luděk Barančok – Jabkenice
Hraje srdcem, pro zábavu, fotbal ho baví, v případě sporné situace nemá problém i proti svému týmu obhájit situaci a tím podržet rozhodčího. To vše i proti přesvědčení spoluhráčů o dané situaci.

Michal Bílek – Sporting
Když jeho mužstvo prohrávalo během první půle na Klášteře asi 0:5, tak nehledal žádné výmluvy, řekl, že jeho tým hraje *** a že nechápe, jak jeho pravý bek může trénovat mládež.Pavel Zelba – Dl. Lhota
Slušné chování k rozhodčím, uklidňuje spoluhráče a v souladu s fair-play se kolikrát i přizná.

Všichni slušní
Setkal jsem se z více hráči, kteří mají autoritu a rozhodčí tolerují a zaslouží si cenu fair-play. Pro mě je Top ten, který si váží jak spoluhráčů, tak i protihráčů a zároveň rozhodčího. Takových je naštěstí ještě pořád dost. Vážím si hlavně těch, kteří umí říct pravdu.

Jakub Stýskal – Bezno
Brankář Bezna, který přiznal branku, kterou viděl jen on.

Jaroslav Michal – Struhy
Za chování na hřišti. Přizná jakýkoliv faul bez ohledu na výsledek utkání. Čím více takových fotbalistů, tím lépe.

Lukáš Honzák – Řepov
Nejde váhat ani chvilku. Sice je to už nějaký rok dozadu, ale jako kapitán vedl své mužstvo s postupovými ambicemi do okresního přeboru na půdě Obrub. Ve druhém poločase jsem za nerozhodného stavu 0:0 nařídil ve prospěch Řepova pokutový kop za domnělou roku domácího obránce. Těsně před exekucí za mnou přišel právě on, že rukou hrál jeden z jeho spoluhráčů a že by je radost z případné výhry tímto způsobem netěšila. Utkání skončilo remízou a Řepovu nakonec body chyběly v postupu o patro výš.

Fotbalová mládež
V mládežnických kategoriích se s projevy fair-play setkávám často. Je to kouzelné, jak dokážou být děti spravedlivé. V dospělosti už je to o poznání horší, pár projevů sportovních gest si pamatuju od Zdeňka Manžela z Vrutice, Michala Součka z Chotětova nebo Štěpána Tomše z SKP.