III. TŘÍDA SK. A

Strašnov – Doubrava 3:1 (1:1)
Výkon Doubravy na Strašnově byl jedním velkým zklamáním – předvedla pouze chaotický výkon ve všech řadách a snad jenom brankář by snesl přísnější měřítko.
Výše řečeným však nelze snižovat výkon domácích, kteří hráli s nadšením, bojovně a obětavě a jejich vítězství mohlo být ještě vyšší.
Domácí ale nezačali dobře, když kapitán hostů napálil spojnici břevna a tyče. V 8. minutě jej napodobil domácí Míchal, jehož střela orazítkovala pro změnu břevno.
Zahřmělo však až v 18. minutě, kdy se za pomoci hostující obrany prosadil Brzák. Domácím ale radost vydržela pouhé tři minuty – po malé domů následoval nepřímý volný kop, po němž Vrabec propálil na brankové čáře srovnanou domácí jedenáctku.
Druhý poločas se už hrál podle strašnovských not. Díky střídajícímu Slukovi šli v 70. minutě do vedení a byl to opět tento žolík, kdo o deset minut později navýšil domácí vedení.
Branky: 70. a 80. Sluka, 18. T. Brzák – 21. Vrabec. Rozhodčí: Bišický. ŽK: 2:4. Rohy: 10:5. Diváci: 40. Hráč zápasu: Sluka – Musil.
Strašnov: Bagdaň – Müller, Matula, Pitrmoc (75. Kubín), Mráček – T. Brzák (60. Sluka), Klaban, Knotek – Michal, Rychtera.
Doubrava: Musil – Halfar, Vrabec, Kochtan, Klouček – Šrytr, Šelemberk (60. Peterka), Jeleček, Pálka – Bárta (80. Miksch), Odcházel.

Klášter – Dlouhá Lhota B 1:6 (1:4)
Jednoznačný zápas pro favorita, který převyšoval domácí ve všech řadách. Domácí sice v úvodu zápasu vedli, to však byla ale jejich labutí píseň. Od vyšší porážky je ještě uchránil vynikající brankář Kofr.
Branky: 6. Adášek – 20. a 29. Šolc, 28. a 52. Zdobinský, 40. Brodský, 86. Zelba. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Hráč zápasu: Kofr – Šolc.

Čistá – DBSK B 3:1 (1:0)
Čistá byla v zápase mírně lepším týmem během celého zápasu. Hosté se dostali ke snížení až v samotném závěru.
Branky: 29. Ertl, 50. Novák, 59. Prokůpek – 87. Kinčl. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Hráč zápasu: J. Novák – Kinčl.

Jivina – Krnsko B 4:2 (3:0)
Domácí byli v první půli jasně lepší a mohli vést i větším rozdílem. Poté své vedení navýšili na 4:0, ale to bylo vše a hosté alespoň kosmeticky upravili výsledek.
Branky: 16. a 34. Matoušek, 30. a 56. Drašnar – 60. T. Hötzel, 70. J. Hötzel. Rozhodčí: Bezucha. ŽK: 3:2. ČK: Uhlík (K). Diváci: 50. Hráč zápasu: Šámal – J. Hötzel.

SKP – Židněves 1:0 (0:0)
Hrstka věrných diváků sledovala v nedělním odpoledni zápas III. třídy, který měl daleko do alespoň průměrně zábavné podívané.
Na nekvalitě utkání měly zásluhu oba týmy, k vidění byly pouze dlouhé nákopy, spousta kiksů a bezradnosti jednotlivých hráčů při řešení situací. To překvapilo zvlášť u hostujícího celku, který tabulkově patří k tomu lepšímu, co tato soutěž nabízí.
První poločas byl opatrný, vyrovnaný a s minimem šancí. Největší šanci měl hostující Szebesta, ale jeho střelu vytěsnil Maňas na roh. Nikdo se tak nemohl divit, že půlka skončila bez branek.
Do druhé půle nastoupili živěji hosté a vytvořili si mírnou převahu. Jejich největší šance přišla v 77. minutě, kdy po rohu hlavičkoval Jurošek, žel jenom do náruče připraveného Maňase.
Hned z protiútoku se dostal do šance domácí Řípa, ale jeho pokus o přehození Mikšíka, našel jen rukavice tohoto brankáře.
Když už vše spělo k zasloužené remíze, kopal trestňák domácí Hadváb, jehož míč prodloužil Žahourek hlavou až do sítě. Hned poté se nechal spokojený domácí kapitán vystřídat Zajíčkem, ale hned vzápětí zapískal sudí do píšťalky naposledy.
Branka: 90. Žahourek. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 0:0. Rohy: 7:5. Diváci: 55. Hráč zápasu: Žahourek – Sítař.
SKP: Maňas – Pohl, Hadváb, Čadil (82. Kotka), Martínek – Matula (58. Macháček), Prokorov, Forchtner, Ditrich – Řípa, Žahourek (90. Zajíček).
Židněves: Mikšík – Hendrych, Tůma, Jurošek, Piršč – Sítař, Měkota, Šimonek, Hendrych – Kasalický, Szebesta (87. Kraus).

Nová Ves - Bakov B 2:1

III. TŘÍDA SK. B

Ledce – Jabkenice 2:2 (1:1)
Domácí tým vyrovnal čtyři minuty před koncem, přičemž od 55. minuty hrál dvojnásobnou přesilovku!
Branky: 7. Kamler, 86. Dobruský – 16. Havlát, 76. Janák. Rozhodčí: Brodský. ŽK: 3:2. ČK: Kubín, Boubín (J). Diváci: 50. Hráč zápasu: Blažek – Janák.

Kochánky – Struhy 2:3 (0:1)
Hosté vedli už 3:0, ale domácí se ještě dokázali dostat na kontakt – vyrovnat už však nedokázali.
Branky: ? – Hofírek 2, Szabo. Rozhodčí: Kožej. ČK: 1:0. Diváci: 50.

Skalsko – Předměřice 2:1 (1:0)
Domácí šli důrazněji za vítězstvím, a to mohlo být proti favoritovi ještě výraznější.
Branky: 7. Kvajsar, 58. Pažout – 68. Skalický. Rozhodčí: Janda. ŽK: 3:3. ČK: 0:1. Diváci: 80. Hráč zápasu: Vocásek – Skalický.

Zdětín – Chotětov 2:1 (1:0)
Domácí šli brzy do vedení, měli i další šance, ale branka jim byla malá. Chotětov po obrátce vyrovnal. Rozhodnutí v derby přišlo tři minuty před koncem, kdy z 22 metrů natáhl Zuna a trefil přesně.
Branky: 5. Richtr, 87. Zuna – 51. Buryan. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: 5:1. ČK: 1:1. Diváci: 80. Hráč zápasu: Richtr – Buryán.

Žerčice – Kropáčova Vrutice B 3:1
V 16. kole přivítalo mužstvo Žerčic na svém hřišti Slavoj Kropáčova Vrutice B – tedy poslední mužstvo v tabulce s předposledním. Šlo tedy o hodně, což bylo patrné i v průběhu utkání.
Hned v úvodu zápasu zahodil vyloženou šanci domácí Petr Krbec. Nervozita hrála svoji úlohu. Po akci Petra Krbce se dostal k míči Martin Toman a ten zachoval chladnou hlavu a bylo to 1:0 pro domácí. Po chybě domácí obrany sudí nařídil pokutový kop ve prospěch hostů a tak do kabin odcházela mužstva po prvním poločasu se smírným výsledkem 1:1.
Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a tentokrát po chybě obrany hostí faulem na Petra Krbce nařídil sudí pokutový kop tentokrát ve prospěch domácího mužstva. Míč na značku pokutového kopu si postavil Martin Bucek a nedal hostujícímu brankáři šanci.
Hra ve druhém poločase byla vyrovnaná. Utkání se blížilo ke svému konci a přišla šance pro třetího Martina, tentokrát Martina Ščobíka, který se dostal k míči opět po akci Petra Krbce a přesnou střelou stanovil výsledek utkání na 3:1 pro domácí Žerčice.

Katusice - Nemyslovice 5:0

PETR FENCL, PETR KALÁB, JAROSLAV BÍLEK