Všechno špatné je ale k něčemu dobré, alespoň se může dát dohromady poté, co kvůli drobnému zranění nedohrál generálku s Opavou. „Musel jsem střídat, protože jsem si trochu pohnul s kolenem. Ale stejně nemohu proti Boleslavi nastoupit kvůli hostování. Druhé kolo už bych měl stihnout," říká třicetiletý hráč, který do velkého fotbalu nakročil na Mělnicku – v neratovické mládeži a v mužích u sousedů v Libiši.

Proti Boleslavi byste byl určitě raději na hřišti. Jak budete v neděli zápas prožívat?

Samozřejmě. Je to těžké. Celá příprava je dlouhá a pak první kolo nemůžu hrát. Jsem určitě i naštvaný a je mi líto, že nemůžu nastoupit. Ale nic s tím neudělám, neovlivním to. Je to na dohodě klubů.

Chystáte se nějak speciálně motivovat spoluhráče proti bývalému klubu?

Možná jim do kabiny něco hodím, když to zvládnou.

Radil se už s vámi trenér Weber, jak na Boleslav? Co jste mu případně řekl?

Trochu jsme spolu mluvili o tom, jak chce pan Svědík hrát. Co jsem mu radil, raději do novin říkat nebudu.

Jak vlastně v zimě došlo na vaše hostování v Karviné?

Asi v polovině přípravy mi trenér Svědík řekl, že bych asi nenastupoval od začátku, že v Boleslavi je hodně hráčů a jsem typ, který potřebuje hrát od začátku. Řekl mi, že si můžu něco hledat a nepočítají se mnou. Manažer zjišťoval, kam mohu. Měli jsme i nějaké náznaky z jiných klubů, ale zájem Karviné byl největší. Trenér Weber mi volal, že by mě chtěl. To pro mě bylo asi nejdůležitější, že cítím důvěru trenéra.

Určitě si slibujete, že v Karviné budete zase hrát pravidelně, že?

Doufám. Nikde to není jisté. Ale myslím, že tady je větší možnost než v Boleslavi. Samozřejmě musím předvádět patřičné výkony. Doufám, že se mi to podaří a budu hrát. Za půl roku uvidíme.

V Boleslavi jste strávil rok. Jak ho pro sebe hodnotíte?

První půlrok pozitivně, druhý negativně. Pod panem Jarolímem jsem nastupoval pravidelně, ale jak odešel k reprezentaci, všechno se zlomilo. Přestal jsem hrát a už to nebylo ono.

Stála za tím změna herního stylu pod trenérem Kalvodou, nebo čím si vysvětlujete, že vás opomíjel?

Nevím. Styl se s trenérem vždycky trochu změní. Každý má ale většinou svých pár hráčů, které staví. Mně asi tolik nedůvěřoval. Zřejmě jsem se mu tolik nelíbil v tréninku. Pak jsem nastoupil v poháru, kde se mi výkon zrovna moc nepodařil. Tím se to asi umocnilo.

Už jste se stihl v Karviné více rozkoukat? Přece jen se zdálo, že se váš odchod seběhl poměrně narychlo…

V Karviné v pohodě. Bylo to ne úplně narychlo, samozřejmě jsem si musel sbalit pár věcí, ale ještě máme v Boleslavi pronajatý byt. Tady už jsem se ale zabydlel. Kluci jsou super. Žádný problém.

Přece jen to ale máte na Mělnicko, odkud pocházíte, potažmo Boleslavsko opět dost z ruky. Jak to vnímáte?

Už to není tak, že se mi nechtělo odcházet z domova, jako když jsem byl mladý. Teď už mám rodinu. Přítelkyně je ze Senice. Tam to mám ještě o hodinu blíž. Než seženu v Karviné byt, tak je tam navštěvuji. Už to tak nevnímám. V kariéře už jsem se párkrát stěhoval.

Určitě jste ale plánoval, že se v rodném kraji zdržíte déle, ne?

Samozřejmě jsem tam chtěl být déle. Měl jsem v Boleslavi smlouvu ještě na rok a půl a počítal, že ji dohraji. Bohužel. Nenastupoval bych, a tak jsem musel odejít. Preferoval jsem i bližší hostování, abych se nemusel hned stěhovat, ale nic se nenaskytlo. Jsem v Karviné, kde mě trenér chtěl, a určitě nelituji.

Troufnete si odhadnout, jestli se do Boleslavi po skončení jarního hostování ještě vrátíte, nebo dojde k uplatnění opce ze strany Karviné?

Spíš jsme počítali, že bych tady ještě zůstal, kdyby se mi dařilo. S opcí je to tak namalovaný, že by hostování mělo přerůst v přestup.