První poločas byl herně vyrovnaný. První střelecký pokus předvedl již ve 2. minutě plzeňský Kraml, ale boleslavští obránci míč k brance nepustili. O tři minuty později Kramlův trestňák levačkou podél zdi Mikulec u levé tyče zkrotil nadvakrát. Na konci úvodní desetiminutovky Plzeňští ubránili Novákův trestný kop rozehraný z levé strany jen na hranici šestnáctky. Další Novákův trestný kop ze 14. minuty už byl o poznání nebezpečnější a gólman Sváček ho odboxoval mimo plzeňské vápno. V 15. minutě získali Plzeňští první roh a po nezdařeném zakončení vyrazili Boleslavští do brejku, který však nedotáhli do zdárného konce. V 18. minutě první boleslavský roh zakončil Šimon hlavičkou k pravé tyči, kde byl gólman Sváček včas.

Ve 23. minutě získali Boleslavští druhý roh po Křapkově střeleckém pokusu z dálky a po rozehrání nakrátko Novák pronikl z boku do soupeřova vápna a jeho střela proletěla chumlem hráčů na malém vápně do soupeřovy sítě.

Do druhého poločasu plzeňský trenér Pavel Horváth stáhnul ze hry svého někdejšího spoluhráče Koláře, čímž přenechal střed hřiště soupeři a to se výrazně projevilo na obrazu hry.

V 52. minutě Komárkem perfektně kopnutý trestňák Šimon důraznou hlavičkou nasměroval do horního levého růžku Sváčkovy branky.

V 80. minutě Novák individuální průnik do plzeňského vápna završil střelou z úhlu do brankáře. V předposlední minutě se po spolupráci s Yerhkovem v šanci ocitl Rashid, ale nedal.

Mladá Boleslav U21 – Plzeň U21 2:0 (1:0)

Branky: 23. David Novák, 52. Šimon. Rozhodčí: Hodek. Diváci: 65.

Boleslav U21: Mikulec – Hašek, Křapka, Komma, Krčmář (76. Rashid) – David Novák, Komárek, Yerkhov, Dib – Šimon (84. Machů), Vejr.

Plzeň U21: Sváček – Pek, Strmiska, Míka, Svoboda (46. Brož) – Uzlík (83. Pek), Kraml – Plecitý, Kolář (46. Hezoučký), Štursa – Kepl (58. Selnar).

JAN FIDLER