Fotbalová juniorka FK Mladá Boleslav odehrála v týdnu dva zápasy své mistrovské soutěže. Zatímco v pondělí o gól porazila Duklu a pomstila, tak prvoligové áčko, ve čtvrtek podlehla Votrokům z Hradce.

Boleslav U21 – Dukla 2:1 (1:0)

V pondělí se hrálo téměř na neregulérním povrchu, neboť déšť byl opravdu silný. Tím pádem vznikaly místy groteskní situace, kdy se míč zastavoval v kalužích, po zemi přihrávat téměř nešlo, a tak všechny míče létaly vzduchem přes obrany, nicméně jejich zpracování nebylo jednoduché a při skluzech se jezdilo jako na tobogánu.
Zápas to byl ale vyrovnaný s konečnou těsnou výhrou domácích. Ti šli do zápasu posíleni o prvoligisty Ševinského s Rolkem. Už v 7. minutě otevřel skóre kapitán Šťastný po přihrávce Mehanoviče. Ve zbytku poločasu měly šance oba týmy ale proti navýšení skóre byli kromě terénu také brankáři.
Na začátku druhé půle se nádherně trefil Mehanovič. To běžela 51. minuta, ale trvalo to pouhých 120 vteřina rozdíl byl opět jednobrankový. Po rohovém kopu totiž vrátil Vojáky do hry Jeřábek. Další hra už byla rozdrobena častým střídáním a hra už neměla takový spád. Přesto ještě přišly dvě vyložené šance. V 73. minutě trefil dukelský Kunič tyčku a na druhé straně vychytal Synka golman Štěpánek.

Branky: 7. Šťastný, 52. Mehanovič – 54. Jeřábek. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 3:1. ČK: 90. Micka. Diváci: 45.
Boleslav U21: Knobloch – Suk, Ševinský, Rolko, Šťastný – Šulc (64. Mižič), Rozsíval – Horák (73. Skořepa), Mehanovič, Honc (64. Baster) – Synek.

Boleslav U21 – Hradec 0:1 (0:0)

Předehrávané utkání posledního 34. kola Juniorské ligy Boleslavští prohráli jediným gólem inkasovaným v závěru, přestože po většinu času měli více ze hry a vypracovali si i více šancí než soupeř. Čtvrteční odpoledne opět fotbalu nepřálo, neboť bylo oblačno a neustále pršelo.

Branka: 85. Shejbal. Rozhodčí: Adam. ŽK: 1:2. Diváci: 35.
Boleslav U21: Knobloch – Suk, Živnůstka, M.Šťastný, Honc – Baster, Šulc (81. Mozr) – Mižič (73. Tvrzník), Mehanovič, Horák – Skořepa (87. Pajer).

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK