„Myslím si, že jdeme správnou cestou. V nejbližších zápasech je potřeba ty nepříznivé výsledky zlomit a udělat nějaký bod," neztrácí kormidelník víru ani po dvoubrankové porážce v Zápech. Tým, který převzal v létě a proti minulosti už se nemůže spolehnout na výpomoc z prvoligové Mladé Boleslavi, zůstal po třech odehraných kolech bez bodu jako poslední.

Trenér přesto hráčům po návratu ze hřiště loni stříbrného soupeře poděkoval za obětavost a výkon. „Byl to hodně těžký zápas. Ze Záp se body příliš nevozí. Musím říci, že věci, které jsme po hráčích chtěli, byly splněny," chválil. Na druhou stranu ho o to více mrzely situace předcházející oběma gólům inkasovaným ještě v průběhu prvního poločasu. „Bohužel na první branku jsme soupeři smolně přihráli, druhý gól byl z penalty. Dá se tedy říci, že jsme domácím na dvě branky nahráli."

Druhý poločas už byl v očích Františka Šturmy z benátecké strany podle představ. Tedy téměř. „Dokonce jsme si vytvořili nějaké šance. Dle mého názoru jsme měli kopat dvě penalty, které rozhodčí jako by neviděl. Naprosto otevřeně říkám, že dnes jsme hráli proti čtrnácti," zlobil se Šturma.

Smířit se musí také s nadále těžkým rozlosováním, v úvodu soutěže podle jeho slov dokonce extrémně. Mezi výjezdy do Chrudimi a Záp, tedy na hřiště celků první pětky loňského ročníku, Benátky doma ztratily slibně rozehraný duel proti ex-druholigovému Vyšehradu. Nyní před nimi stojí hradecká Olympie, ambiciózní nováček povzbuzený už dvěma vítězstvími. „Sehráváme se, tým se dává pomalu dohromady, takže to při tak těžkém losu rozhodně není jednoduché. Jsme však bojovníci, budeme bojovat až do konce," burcuje kouč.