Dobrovice – Ústí nad Orlicí 3:0

„Věděli jsme, že zápas bude o dobývání, soupeř takhle hraje pokaždé“, řekl trenér cukrovarníků Vladimír Sedláček. A vskutku, zalezlý nováček jen urputně odkopával míče. Jeho beton však rozdrolila už 18. minuta. Novákova rána ještě hradbou těl neprošla, ale na dorážku Denise Peljaka z velkého vápna byl brankář Krátký krátký. 

Ještě předtím na gólmana Jiskry nevyzrál po rychlé výměně míče s Osvaldem Tvaroha, který se přesunul do středu zálohy. Sám Osvald zahodil další dvě tutovky, po přestávce ovšem domácí polevili.

„Začátek druhé půle se mi vůbec nelíbil. Klukům vytknu příliš statickou hru. Až druhý gól nás uklidnil a mohli jsme přidat i několik dalších. Blátivé hřiště se rychle zhoršovalo, těžko se na něm kombinovalo a fotbal tím trpěl,“ postřehl dobrovický kouč.

Za hosty ojediněle zahrozil z brejku Vaňous, ale bránu minul. Uklidnění přišlo až čtvrt hodiny před koncem. Routkův dlouhý nákop umístil hlavou přes špatně postaveného brankáře Volf – 2:0. V závěru domácí šancemi pohrdali a tak jim v 88. minutě vypomohl Nágl, který nikým neobtěžován napálil Kostkův centr do vlastní brány.

„Druhé místo je hezké, ale ještě nejsme zachráněni. Těžká série nás teprve čeká“, zůstal nad věcí Vladimír Sedláček.

Branky: 18. Peljak, 76. Volf, 88. vlastní Nágl. Rozhodčí: Plzák. ŽK: Osvald – Strnad. Diváci: 185. Střely na bránu: 6:1. Rohy: 8:2.
Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Peljak – Eliáš (68. Fotr), Žaloudek, Tvaroha (75. Krystan), Osvald (88. Husenský), Bernát (60. Kostka) – Volf (84. Miškovský). 

Karel Jedlička