Utkání o jednom gólu a možná i o jednom, který mohl padnout. Takové bylo derby mezi Horkami a Pěčicemi v I. B třídě.

Hosté odcházeli do šaten pořádně naštvaní. „Rozhodčí nepískl jasnou penaltu a navíc Malík měl jít ven, to by utkání nasměrovalo úplně jinam," zlobil se kouč Jiří Kříž.

„Ale nedali jsme i jiné šance a kdo chce uvažovat o úspěchu, nemůže se vymlouvat na rozhodčího. Kandráč nás oslabil zbytečnými řečmi, které na hřiště nepatří," narážel pěčický trenér na fakt, že jeho výběr dohrával o deseti. „Z lavičky se takový souboj špatně posuzuje. Brankář zbytečně riskoval, ale jestli to bylo na penaltu, je diskutabilní. Podobných neodpískaných zákroků vidíme řadu i v lize," polemizoval horecký kouč Karel Tichý.

„Soupeř byl silnější na míči, agresivní i běhavý, ale v koncovce nás neohrozil. Z brejku měl sice loženku Vašek Kohout, ale jinak se mi první půlka nelíbila. Ve druhé jsme se začali více nabízet, šli jsme štěstí naproti bojovností a přiklonilo se k nám," zhodnotil Tichý průběh zápasu.

Oba celky jsou v úvodu jara citelně oslabeny. „Chybí Mirek Hubač, pohybově vybavený Jirka Volf, zranil se Dan Košťál a při našem úzkém kádru je každá ztráta citelně znát," připomněl Jiří Kříž. „I my jsme proti podzimu slabší," tvrdil i Karel Tichý.

„Klíčový útočník Aleš Kohout je po operaci vazů a zatím je platný aspoň jako spolutrenér. Z osobních důvodů skončil Prskavec, Václav Svoboda se musí věnovat studiu a před prvním mistrákem se zranil zkušený stoper Starý. Aspoň že jsme sehnali kvalitní posily Cepku s Hlavičkou," dodal trenér nováčka I. B třídy.

Posily se jeho mužstvu budou hodit, na vedoucí Dolní Bousov ztrácí 11 kol před koncem titěrné dva body.

KAREL JEDLIČKA