Dlouhá Lhota – MSK 0:1 (0:1)

Střelecká forma útočníka Michala Jíry drží Mnichovu Hradišti stále všechny postupové trumfy. Autor osmi gólů z posledních čtyř zápasů se postaral i o jedinou trefu v derby, které jinak příliš nenadchlo.
Jíra se probil přes obránce do šance už ve třetí minutě, to ještě jeho rána prosvištěla kousek nad břevnem. V 10. minutě už nádherně napálil poskakující míč zpoza šestnáctky přímo do šibenice. Hradiště pak zajistilo pancéřové dveře na závoru a domácí marně hledali beranidlo či aspoň šperhák. Bez zraněného Limra byli v útoku bezzubí. Sotvakdo tušil, že když v 15. minutě přihrál Mynář do strany Krouskému, který protáhl Ježka z úhlu, budou mít už zásobu prachu vystřílenou.
Hosté občas vyrazili do nadějného brejku. Charvát po těžké malé domů od Šolce nechtěně nabil Jírovi, ale stačil vše napravit zalehnutím míče. Těsně vedle skončila Bajerova tečovaná střela, po přestávce Jíra hlavičkoval nad a jednou domácí zachránil na čáře Nekola.
Až 10 minut před koncem přišla opravdová šance. Hradišťský kanonýr Jíra vyrazil do sólového úniku, ten však Charvát bravurně vyrazil. Jediný, kdo se aspoň pokusil o vyrovnání, byl Mynář. V 81. minutě překličkoval tři protihráče a pak vystřelil po zemi těsně mimo. Všechny body tak po zásluze zamířily na sever okresu.
Branka: 10. Jíra. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 4:2. Diváci: 145. Střely na bránu: 1:3. Rohy: 2:5.
Dl. Lhota: Charvát – Koubek, Šťastný, Lukáš, Nekola – Kořínek, Jiří Horák, Šolc, Mynář, Krouský (57. Gabriel) – Novotný.
Hradiště: Ježek – Špetlík, Jakub Horák, Hofman, Zajíček – Bajer, Pokorný, Hrdina, Lakatoš – Radačovský (72. Razák), Jíra (84. Mlynka).

Horky – Vykáň 1:2 (0:1)
Branky: Cepka – Kočí, L. Jarolím.

Luštěnice – Dobrovice B 1:1 (0:1)
Branky: Kopa – Boško.

KAREL JEDLIČKA